TOÇOĞLU DEVAM SİNYALİ Mİ VERDİ?

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu dün gece görev yaptığı 9 yılı değerlendirdi.

Yalın ve sade geçen programa Sivil Toplum Kuruluşları, ilçe belediye başkanları ve gazeteciler davetliydi.

Faaliyetleri anlatan video gösterimi Sakaryalıların zaten yaşayarak gördüğü hizmetleri anlatıyordu. 

9 yılda yapılanlar arasında en dikkat çekeni ise alt yapı yatırımları ile şehre yeniden kazandırılan tarihi binalar oldu.

Benim dikkat çekmek istediğim önemli husus şurası ki; her ne kadar hala daha rantabl olup olmadığı çok konuşulsa da en önemli işlerden biri enerji yatırımları.

Nehir üzerine kurulan ve faaliyetini sürdüren HES’lerin ileri vadede şehre artı değer katacağına inanıyorum. Hali hazırda yeni bir HES ihalesinin de yapılacağı duyurulmuşken burayı belirtmek istedim.

 

Başkan Toçoğlu’nun yaptığı konuşmada en fazla dikkat çeken yer tabi ki “Sakarya’ya hizmete devam edeceğiz” cümlesi idi.

Toçoğlu 9 yılda yapılanları sıralarken kimilerine göre heyecandan uzak bir konuşma yapmış olsa da anlatım dili ve yalınlığı bakımından süslü cümleler kullanmaması program konseptine uygundu. 

Tek elden, şunları yaptık, bunları çözdük ve halkın memnuniyet sıralamasında da iyi durumdayız diyerek çok tribünlere oynamadan olanı anlattı.

Doğrusunu da yaptı. 

Zira halk artık süslü cümlelerden ziyade yapılanı net şekilde görmek, yapılamayan ile ilgili de bilgi sahibi olmak istiyor.

Bu duruş Toçoğlu ile ilgili çizilen yeni yol haritasının sinyallerini veriyor bize. Başkan zaten öyle çok hizmetleri ballandıra ballandıra anlatan bir yapıda hiç olmamıştı. Yalın ve gerçekçi ifadeler kullanmayı seven Toçoğlu siyasi yaşamı ile ilgili de bir anekdot verdi dün akşam.

….

 

Yerel seçimlere az süre kala Başkan Toçoğlu ve diğer belediyelerin bu tür davetlerle çalışmaları anlatması çok doğal. Her bir isim siyasi arenada kendine biçilecek rolde etkin olmak üzere artı değerleri öne alan işleri anlatırlar.

Sakarya Büyükşehir içinde aynı şey geçerli.

Toçoğlu anketlerde sürekli üst sıralarda çıkıyor.

Halk arasında seviliyor.

Ankara ile problemi yok. 

FETÖ sürecini en iyi yöneten illerin başında gelen Sakarya’da her an aktif rol alan isimlerin başında geliyor. 

….

 

Gelen bilgilere göre yeni dönem Büyükşehir Belediye başkan adaylığı yolunda önünde herhangi bir engel olmayan Başkan Toçoğlu’nun aday gösterilmesi kuvvetli ihtimal.

Ancak şunu da belirtelim ki siyasi kulislerde yüksek sesle Toçoğlu’nun belediye başkanlığındansa artık milletvekili olabileceği de konuşuluyor. 

Henüz bunları konuşmak için erken. 

Ne olur bilinmez. 

Ama Sakarya Toçoğlu’nun bilgi, birikim ve tecrübesinden bir şekilde faydalanmaya devam edecek.

Etmeli de. 

 

Bazı dokunuşlar ile daha iyi bir Sakarya’yı başarabiliriz.

Hep birlikte ...

 

 

...

YORUM EKLE