GALAXY FOLD TÜRKİYE’YE GELİYOR!

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold’un Türkiye’de satışa çıkacağı tarih netlik kazandı. Türkiye’de ön kayıtları alınmaya başlanan Samsung Galaxy Fold, mayıs ayının başında ön siparişle açılacak.

GALAXY FOLD TÜRKİYE’YE GELİYOR!

Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold’un ne zaman Türkiye’ye geleceği belli oldu. Buna göre Samsung Galaxy Fold Türkiye’de Mayıs ayının ilk haftasında ön siparişe açılacak.
Galaxy Fold’un Türkiye lansmanı için düzenlenen toplantıda verilen bilgiye göre Samsung’un Türkiye’de gelecek ayın başında ön siparişlerini almaya başlayacağı katlanabilir ekranlı telefonun tüketicilere teslimatlarının ise yine mayıs ayının sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor. ABD’de dün 1980 dolardan başlayan fiyat etiketiyle ön siparişe açılan ve 25 Nisan’dan itibaren teslimatlarının yapılacağı Samsung Galaxy Fold’un Türkiye fiyatı ise henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak Samsung Türkiye internet sitesi üzerinden Galaxy Fold için ön kayıtları almaya başladı.
Bu arada Samsung’un şu anda satışta olan S10 ve S10+ modellerinin fiyatı Türkiye ve ABD fiyatları arasındaki makas dikkate alındığında, Galaxy Fold’un Türkiye satış fiyatının 14 bin - 15 bin TL seviyesinde olmasının beklendiğini belirtelim.
Samsung’un katlanabilir telefonun Türkiye’de “Yıldız Grisi”, “Kozmos Siyahı” ve “Astro Mavisi” olarak adlandırılan 3 farklı renkte satışa sunulacak.
Samsung Türkiye'nin bugün İstanbul'da gerçekleştirdiği tanıtım toplantısında, Galaxy Fold'u deneyimledik. Akıllı telefonlarda yeni bir kategori olarak karşımıza çıkan katlanabilir ekranlı cihazların, 'Tek elle mi yoksa çift elle mi?' kullanım konusundaki tercihlerini biraz zorlayacağını söyleyebiliriz.

ÖZEL MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ VE KURYE İLE GELİYOR

Samsung Türkiye, Galaxy Fold müşterileri için özel bir çağrı merkezi  oluşturduğunu duyurdu. Verilen bilgiye göre Samsung Galaxy Fold alan tüketicilere, özel müşteri temsilcisi atanacak ve özel bir kurye hizmeti sunulacak.

Samsung Galaxy Fold'un kapalı halinde 4.6 inç olan ekranı, cihaz açıldığında 7.3 inçe çıkıyor.

Bu hizmet ile Galaxy Fold sahipleri İstanbul, Ankara ve İzmir'de bir sorun yaşadıklarında, yarım saatte bulundukları konuma özel bir kurye gönderilecek.
Kurye, Galaxy Fold kullanıcılarının bulunduğu yere gidip, telefonu alacak ve en geç 3 saat içinde sorunu çözüp, müşteriye teslim edecek.

HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP?

Galaxy Fold’taki uygulama sürekliliği özelliğiyle cihaz açılırken ve kapanırken uygulamalara otomatik olarak kaldıkları yerden gösterilmeye devam edilebiliyor. Telefon açık haldeyken, aynı anda üç uygulama eş zamanlı çalıştırılabiliyor.

Toplam 4380 mAh’lik çift hücreli batarya sistemi barındıran Galaxy Fold, normal bir şarj cihazına bağlıyken hem kendini hem de aynı anda kablosuz güç paylaşımı ile ikinci bir cihazı şarj edebiliyor.

Ekranı kapalıylen kullanılan uygulama veya fonksiyon, açıldığında kaldığı yerden devam ediyor.

Üçü arkada, ikisi içeride ve biri kapakta olmak üzere 6’lı kamera sistemine sahip olan Samsung Galaxy Fold’un açıldığı zaman 7.3 inçlik bir tablete dönüşen ekranının  içeri doğru katlanması için normal ekRanlardan yüzde 50 daha ince olan yeni bir polimer katman kullanılıyor.

Galaxy Fold Ürün Özellikleri

Ekran

Ana ekran: 7.3” QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3)

Kapak ekranı: 4.6” HD+ Super AMOLED (21:9)

Kamera

Kapak Kamerası

10MP (2PD),F2.2

Arka Kamera

Ultra Geniş Açı: 16MP, F2.2

Geniş Açı: 12MP (2PD),F1.5/F2.4, OIS

Telefoto: 12MP, F2.4, OIS

Ön Kamera

Geniş Açı: 10MP (2PD) F2.2

RGB Derinlik: 8MP, F1.9

İşlemci

7nm 64-bit Sekiz çekirdekli işlemci

Bellek/Depolama

12GB Bellek / 512GB Depolama Alanı

Pil

4,380mAh

İşletim Sistemi

Android 9.0 (Pie)

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER