Doğum Gününe Özel Beyazıt Öztürk

Cuma Akşamlarımızın vazgeçilmez şovmeni Beyazıt Öztürk, nam-ı diğer Beyaz, bugün tam 51 yaşında! MedyaRota Ailesi olarak kendisinin doğum gününü kutluyoruz!

Doğum Gününe Özel Beyazıt Öztürk

O hem bir şovmeni hem komedyen, hem aktör hem de talk show sunucusu! 12 Mart 1969’da Bolu’da memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Beyazıt, ilkokul ve ortaokul yıllarını Anadolu’da geze geze tamamlamış, üniversiteyi ise resim yeteneğini öne çıkararak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Heykel bölümünü kazanarak göstermiştir. Bir yandan eğitimi ile ilgilenirken, öte yandan da radyo programcılığı ile ilgilenmiştir. O dönem beraber yaşadığı arkadaşı ile birlikte bir radyo programında çalışmaya başladı ancak “r” leri söylemediği için sunuculuk isteği reddedildi. Yine de kuralları aştı ve esprili tarzını seyirciye ulaştırarak kendini sevdirmeyi başardı!

Beyazıt, ev arkadaşının kurduğu “Genç Radyo” da program sunmaya başladı ve dönemin siyasi programlarından biri olan “Gına”ya devam etti. Beyaz takma adını o dönemki karikatürlerinde kullanmaya başladı. Eskişehir’de sergiler açan Beyazıt, sanatçı kişiliğini de konuşturuyordu! Radyo Klas’tan gelen teklif üzerine yolu İstanbul’a düşen Beyazıt, burada “Gece Tavuğu, Number One TV,” gibi programlarda canlı yayın yapmıştır. Halen yayınlanmakta olan ve Beyazıt Öztürk’ün “BEYAZ” olmasına sebep olan, Beyaz Show programı ile üne kavuştu. Kariyerine bir çok dizi ve film sığdırdı. 4 Mayıs 2018 tarihinde sezon finali yaptığı Beyaz Show’a devam etmedi.

Son olarak Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8 ile anlaştı ve O Ses Türkiye programında jüri olarak görev yapmaya başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER