Yıldızlar'ın basketbolcusu Milli Takım'a Çağırıldı

Sakarya’nın gururu oldu

Yıldızlar'ın basketbolcusu Milli Takım'a Çağırıldı


Sakarya Yıldızlar Basketbol Kulübü oyuncusu ve Sakarya Özel Şahin Okulları Basketbol Takımı’nın Kaptanı Utkucan Çetin, Yıldız B Milli Takım Aday Adayı kadrosu kamp çalışmalarına davet edildi.
Avrupa Şampiyonası
2015 yılında oynanacak olan Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Türkiye Basketbol Federasyonu’nu 1999 - 2000 doğumlu kız ve erkek Yıldız B aday adayı sporcuları belirlemek üzere, geçen yıl Aralık ayında Bursa’da Sakarya ile birlikte Balıkesir, Çanakkale, Kütahya ve Yalova’dan gelen sporculara yönelik bölge seçmesi yapmıştı.
Sakarya’dan tek oyuncu
Sakarya’dan da gelecek vaat eden 12 basketbolcunun katıldığı seçmeler sonrasında Sakarya Yıldızlar Kulübü oyuncusu Utkucan Çetin, 8-10 Kasım tarihlerinde Bursa Gemlik’te gerçekleştirilecek Yıldız B Milli Takım aday adayı kamp çalışmalarına davet edilen tek sporcu oldu.
Durmaz umutlu
Yıldızlar Basketbol Spor Kulübü Antrenörü Kerim Durmaz, Yıldız B Milli Takımı’na sporcularının çağırılmasının kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Ay Yıldızlı takıma yıllar sonra Sakarya’dan bir sporcumuzun çağırılması basketbolumuzun iyi yolda olduğunu gösterir. Biz kulüp olarak oyuncumuz gurur duyarken, başarısının artması için de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2013, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER