Sakarya Judo Teşvik Şampiyonası

Bayan-Erkek olmak üzere 310 sporcunun katıldığı Sakarya Judo Teşvik Şampiyonası Judo Şöleni edasında sona erdi. Adeta Türkiye şampiyonası tadındaydı. Çok uzun süredir Sakarya Judo Teşvik Turnuvası bu kadar yoğun bir katılımla gerçekleşmemişti

Sakarya Judo Teşvik Şampiyonası

Bir Judo Şöleni havasında gerçekleştirilen turnuvaya sporcu velilerinin ilgisi büyüktü. Teşvik amaçlı yapılan şampiyonada sporculara madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ve Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir Tarafından takdim edildi. 

 

Adeta Türkiye Şampiyonası tadında gerçekleşen Minik ve Minik Yıldızlar Sakarya Judo Teşvik Şampiyonası 64 erkek 153 bayan sporcunun katılımıyla görsel şölene döndü. Sakarya Judo İl Temsilciliği tarafından organize edilen, tüm Sakarya kulüp antrenörlerinin desteği ve işbirliğiyle gerçekleşen Judo Şöleninden toplam 317 sporcunun katılımı büyük mücadelesi ve heyecanıyla gerçekleşti.   Sakarya Judo Kulüpleri ve antrenörlerinin birlikte  toplam 317 sporcu minderde boy gösterdi.

 

Katılan Kulüpler; Akdemir Spor Kulübü, Arifiye Hem, Mehmet Zorlu ilkokulu, Kurucu Spor Kulübü, Bahçelievler ilkokulu, Yenikent 17 Ağustos ilkokulu, Çaybaşı Yeniköy ilkokulu, Karapürçek Hem, Akyazı Belediye Spor Kulübü, Sakarya Judo Birlik Spor Kulübü.

Takım sıralaması

Erkekler

1. Arifiye Halk Eğitim Judo Takımı

2. Bahçelievler ilkokulu

3. Çaybaşı Yeniköy İlkokulu

3. Yenikent 17 Ağustos ilkokulu

Bayanlar

1 . Mehmet Zorlu ilkokulu

2. Kurucu Spor Kulübü

3. Akyazı Belediye Spor Kulübü

 3. Karapürçek Halk Eğitim

Birlik ve beraberlik için de el ele herkesin destek verdiği ve Büyük Judo Ailesi antrenörleri de Turnuva’da hem yarıştı hem de Judo’nun gelişimi için ortak mücadele içinde bulundular.

 

İşte emeği geçen  Antrenörler;

Sakarya Bölge- Akdemir Spor Kulübü -Mehmet Zorlu ilkokulu Mehmet Şen, Arifiye Hem Spor Kulübü antrenörü Bayram Akdemir, Sakarya Bölge-Kurucu Spor Kulübü ve Bahçelievler ilkokulu antrenörü Yeliz Kurucu, Karapürçek HEM antrenörü Neslihan Can, 17 Ağustos ilkokulu antrenörü Sezgin İge , Ç.Yeniköy Antrenörü Beytullah Tatar, Akyazı Belediye Spor Kulübü antrenörü Pınar Batman, Sakarya Judo Birlik Spor Kulübü antrenörü Şükrü Öztürk.

 

Kazanan Sakarya Judo’su oldu

Sakarya judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir, turnuvanın organizasyonunda büyük emek veren tüm antrenörlerine teşekkür ederken, sporcuları yalnız bırakmayan velilere de göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan ötürü teşekkür etti. Hayli renkli ve katılımın geniş olduğu turnuva da görsel bir şölene dönmesi, birliktelik içinde Sakarya’nın turnuvası olmasından ötürü memnuniyetini dile getirdi. İl temsilcisi ve aynı zamanda kulüp başkanlığı da yapan, antrenörlük de başarılı bir grafik de çizen Bayram Akdemir, “Başta kulübüm antrenörlüğünü de yapan Judo Bölge antrenörümüz Mehmet Şen’e teşekkür ediyorum. Turnuva da büyük emek gösterdi. Diğer antrenörlerimiz de hem katılım hem vermiş oldukları destek, yetiştirdikleri sporculardan ötürü şükranlarımı sunuyorum. Turnuvayı da kendilerinin gibi yaparak benimsemeleri Judo’nun birliktelik içinde olduğunun göstergesidir. Turnuva da görev alan gönüllü antrenör ve hakemlerimize, organizasyona katkı veren herkese, sporcu velilerimize ve antrenörlerimize, kulüp başkanları, yöneticileri, takım sorumlularına herkese teşekkür ediyorum. Bu turnuva da kimin kazandığı değil asıl Sakarya Judo’sunun kazandığını söylemek isterim. Biz hocalarımızla birlikte Judo’nun Sakarya’da altın çağını yaşaması, başarı kazanmasını el ele başaracağımızı düşünmekteyim. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayıp desteklerini esirgemeyen spor il Müdürümüz Fatih Çelikel’e de bir kez daha teşekkür ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER