Çanakkale Milli Bilinç Kampı Tamamlandı

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü İzcileri, Çanakkale Milli Bilinç “Dedeciğim Ben Geldim” Kampını Tamamladı.

Çanakkale Milli Bilinç Kampı Tamamlandı

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Çanakkale Savaşları’nın 102’nci Yıldönümünde Milli Bilinç Kampı’na katıldı. İzciler, 57’nci Alay’ın izinden yürüdü.
Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri 22-26 Nisan tarihleri arasında Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen “Dedeciğim Ben Geldim” Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na katıldı. Çanakkale Savaşları’nın 102. yıldönümünde Çanakkale’nin Eceabat ilçesine bağlı Bigalı köyü yakınlarındaki Kocadere’de kamp yapan izciler, kahraman dedelerini andı. Sakaryalı izcilerin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden ve aralarında Hatay Reyhanlı sığınmacı kampında kalan Suriyeli çocukların da olduğu, Filistin, Lübnan, Gürcistan, Kıbrıs, Bosna Hersek gibi ülkelerden toplam 4 bin 990 izci katıldı.

57’nci Alay’ın izinden gittiler
Sabah top sesleriyle uyanan izciler, 102 yıl önce 57’nci Alay’ın yaptığı gibi hamur kızartması ve çorbadan oluşan sabah kahvaltılarını yaptıktan sonra saçlarına kına yaktırarak ellerinde Türk bayraklarıyla Conkbayırı’na doğru yola koyuldu. Kamp alanından çıkışta izcileri mehter takımı uğurladı. Üzerlerinde ‘Dedeciğim Ben Geldim’ yazılı yeleklerle 57’nci Alay güzergahından yürüyen izciler Conkbayırı’na ulaştı. Kampı başarı ile tamamlayan izciler memleketlerine geri döndüler.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER