Basketbol Süper Ligi'ne yükseleceğiz

Astra Group Büyükşehir Basket, final grubuna kalmayı başardı. Kulüp Başkanı Bayraktar, “Final grubunu da başarıyla tamamlayıp, hedefimiz olan Basketbol Süper Ligi’ne yükseleceğiz” derken; Şube Başkanı Köse, “İnşallah şehir olarak üst lig hedefimize bu yıl ulaşacağız” dedi. Bayraktar ayrıca final grubu maç takviminin de belirlendiğini söyledi.

Basketbol Süper Ligi'ne yükseleceğiz

Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Basketbol Süper Ligi’ne yükselmek için playoff mücadelesini sürdürüyor. Büyükşehir, playoff çeyrek final serisinde Türk Telekom’u 3-1’le geçerek, final grubuna kalmayı başardı. Tüm teknik ekibi, sporcuları ve taraftarları tebrik eden Kulüp Başkanı Orhan Bayraktar, final grubunu da başarıyla tamamlayarak hedefleri olan Basketbol Süper Ligi’ne yükseleceklerini ifade etti.

 

Hedef: Basketbol Süper Ligi

Bayraktar, “3 yıldır hedefimiz olan Basketbol Süper Ligi’ne bu yıl bir adım daha yaklaştık. Zorlu lig maratonu lider bitirerek, ne kadar kaliteli bir takım olduğumuzu gösterdik. Playoff çeyrek final serisinde karşılaştığımız Türk Telekom’u da 3-1’le geçtik. Öncelikle Ankara’ya kadar takımımzı desteklemeye gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de sahada müthiş bir efor sarfeden hocamıza ve oyuncularımıza. Gerçekten güzel bir iş çıkardılar. İnşallah final grubunu da başarıyla tamamlayıp, hedefimiz olan Basketbol Süper Ligi’ne yükseleceğiz” diye konuştu.

 

Maç takvimi belirlendi

Final grubu maç takviminin de belirlendiğini açıklayan Orhan Bayraktar, “Final grubu maçlarımızın takvimi de açıklandı. Çeyrek final serisinin iki maçında daha seri noktalanmadı. Çıkan takımlardan ziyade maç günlerimiz belirlenmiş oldu. Yine çeyrek final serisinde olduğu gibi bu turda da taraftarlarımıza çok ihtiyacımız olacak. İnşallah hep birlikte bu süreci başarıyla noktalayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Tek düşüncemiz şampiyonluk

Playoff final grubuna kaldıkları için duydukları memnuniyeti dile getiren Basketbol Şube Başkanı Akif Köse, “Çok önemli bir takıma karşı, çok önemli bir üstünlük sağladık. Takımımızdaki önemli eksikliklere rağmen kazanmasını bildik. Tüm teknik ekibimize, oyuncularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na da şükranlarımı sunuyorum. Her fırsatta ifade ediyoruz: Bizim tek hedefimiz şampiyonluk. İnşallah şehir olarak bu yıl hedefimize ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

Büyükşehir Basket final grubu fikstürü şu şekilde;

 

Astra Group Büyükşehir Basket – Bursaspor Durmazlar/Afyon Belediye  12 Mayıs Cuma / 19.00

 

Petkimspor/Acıbadem Üniversitesi – Astra Group Büyükşehir Basket       16 Mayıs Salı / 16.00-18.00

 

Astra Group Büyükşehir Basket – Eskişehir Basket                                    20 Mayıs Cumartesi / 19.00

 

Bursaspor Durmazlar/Afyon Belediye - Astra Group Büyükşehir Basket   25 Mayıs Perşembe / 19.00

 

Astra Group Büyükşehir Basket – Petkimspor/Acıbadem Üniversitesi       31 Mayıs Çarşamba / 19.00

 

Eskişehir Basket - Astra Group Büyükşehir Basket                                     4 Haziran Pazar / -

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER