15'İNCİ GELENEKSEL EKİDEN YARIŞLARI HEYECAN DOLU ANLARA SAHNE OLDU

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Ekiden yarışları, hem katılımcılara hem de izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, yan sanayi çalışanları ve ailelerini bir araya getiren geleneksel yarışmanın kazananı “Efsane A Takımı” oldu.

15'İNCİ GELENEKSEL EKİDEN YARIŞLARI HEYECAN DOLU ANLARA SAHNE OLDU

Toyota Otomotiv Sanayii Türkiye tarafından birlik beraberliğin ve dayanışma duygusunun kuvvetlendirilip, takım ruhu bilincini ve motivasyonu artırmak amacıyla düzenlenen geleneksel ‘Ekiden’ yarışları 30 Nisan Pazar günü gerçekleşti. 2003 yılından beri düzenlenen yarışlara bu yıl 138 takımdan 1507 koşucu katıldı. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Sakarya Üretim Tesisleri'nin 950 metrelik koşu pistinde gerçekleştirilen yarışlarda“Efsane A Takımı” yarışı birinci olarak tamamlarken, ikinci “Dragon (Toyotetsu)” üçüncü ise “Birimiz Hepimiz için ( Yazaki )”oldu.

 

Katılımcılara keyifli anlar yaşatan Ekiden yarışları her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gördü. Yaklaşık “4500” kişinin katıldığı 15’inci Ekiden yarışları, Toyota Otomotiv Sanayii Türkiye, yan sanayi çalışanları ve ailelerinin bir arada spor yaparak eğlendiği Ekiden yarışları aynı zamanda ekip ruhu ve dayanışma gücünü de artıran bir etkinlik oldu. Katılımcılar, sadece yarışmakla kalmayıp aileleriyle beraber doyasıya eğlenme fırsatı da yakaladı.

 

Uzun mesafe yarışı anlamına gelen ‘Ekiden’, 1917’de Japonya’da doğan bir bayrak yarışı olup, takım üyelerinin birbirlerinin omzuna geçirdikleri “tasuki” denilen kuşağı takım arkadaşına devretmesiyle gerçekleştiriliyor. Japonca’da istasyon anlamına gelen 'eki' ve iletmek, nakletmek anlamında kullanılan 'den' kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşmuş 'Ekiden' uzun mesafe yarışı anlamına geliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER