ZİYARET KARDEŞLİĞİMİZİ DAHA DA PEKİŞTİRDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün yeniden ihya ve inşa süreci kapsamında Ağrı’da bir takım ziyaretlerde bulundu.

ZİYARET KARDEŞLİĞİMİZİ DAHA DA PEKİŞTİRDİ

Ziyaretler kapsamında, Ağrı İli, Patnos ve Hamur ilçelerinde temaslar gerçekleştiren Üstün, ayrıca sivil toplum temsilcileriyle bölgenin sorunlarına masaya yatırdı. Ziyaretlere ilişkin; ‘Genel Merkez ve Hükümetimizin bölgenin yeniden ihya ve inşası sürecinde başlattığı seferberliğin ve ziyaretlerin bir parçası olarak Ağrı’daydık. Esnafla, sivil toplum kuruluşlarıyla ve teşkilatlarımızla istişarelerde bulunduk. Ağrı ziyaretimiz kardeşliğiniz daha da pekiştirdi. Yakın bir ilgiyle karşılaştık. 6-7 Ekim olaylarında Pkk’lıların hunharca yaktığı Patnos Belediyemizi de ziyaret ettik. Onlar sadece yakıp yıkıyorlar, biz ise yapıyoruz, inşa ediyoruz. Aramızdaki fark gece ile gündüz gibi’ dedi.

 

Ayrıca ziyarette Sakarya ile ilgili de bir ayrıntıya dikkat çeken Üstün; ‘Sakarya Büyükşehir Belediyemiz, Meclisinde oy birliğiyle karar alıp, Ağrı’nın Taşlıçay ilçesine bir adet iş makinesi ve 2 km’lik orta refüj çalışmasıyla, çevre düzenlemesi, asfalt, yeşillendirme çalışmaları konusunda yardım için yeni bir karar aldı. Ayrıca ziyaretimizde Ferizli Belediye başkanımız ve meclis üyelerimiz de bize eşlik ettiler. Patnos’ta 6-7 Ekim olaylarında Pkk’lıların canice yaktığı okullardan birinin tadilatı konusunda destek vermek için Patnos Belediyesi yetkilileriyle istişarelerde bulundular. Yaraların sarılması ve kardeşliğimizin güçlenmesi için bu gayretleri sergileyen Sakarya Büyükşehir ve Ferizli Belediye başkanlarına teşekkür ediyoruz.’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER