YENİ TÜRKİYE'YE YENİ SİSTEM YAKIŞIR

Roman buluşmasında konuşan AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı Sezai Akyol “Yeni Türkiye’ye Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yakışır. Roman kardeşlerimizin de birlikte yaşadığımız ülkemizi güzelleştirmek adına 16 Nisan’da Evet oyu vereceğine inanıyorum.” dedi. Öte yandan kısa bir konuşma yapan Nazmi Demircan ise dinleyicilerden ve İl Yönetiminden tam not aldı.

YENİ TÜRKİYE'YE YENİ SİSTEM YAKIŞIR

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Sakarya’da yaşayan Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Roman buluşmasına AK Parti Sakarya 25'nci Dönem Milletvekili Ali İnci, İl Başkan Yardımcıları Sezai Akyol ve Fevzi Gürsoy ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Orman Park’ta düzenlenen programda konuşan İl Başkan Yardımcısı Sezai Akyol, “AK Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana Roman vatandaşlarımız ile iç içe yaşamak adına hamleler yaptık. Erenler bölgesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi bunun en net örneğidir. Roman vatandaşlarımız da kendilerine yönelik yapılan çalışmalar vesilesiyle her seçimde desteklerini üzerimizden eksik etmediler. Bu desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“Roman Vatandaşlar Evet Diyecek”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayata geçirilmesi için yapılacak halk oylamasıyla ilgili düşüncelerini aktaran Başkan Yardımcısı Akyol, “Bu hafta sonu ülkemizin geleceği için çok önemli bir dönüm noktası olacak. Yapılacak olan referandum sonrasında yönetim sistemimizi değiştireceğiz. Yeni Türkiye’ye Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yakışır. Roman kardeşlerimizin de birlikte yaşadığımız ülkemizi güzelleştirmek adına 16 Nisan’da Evet oyu vereceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Yeni Sistemle Mazlum Milletler Kazanacak”

Sezai Akyol konuşmasının devamında şunları söyledi; 16 Nisan referandumunda tüm Dünya’ya ders vermiş olacağız. Türkiye’de demokrasinin olmadığını ifade ederek anti-demokratik uygulamaları hayata geçiren ikiyüzlü batı medeniyeti sandığa gömülecek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Sakarya’dan vereceğimiz gür ses ile geçiş yapmamızdan sonra Dünya’da ki tüm mazlum ve mağdurlar rahat bir nefes alacak. Bu sistem ile Recep Tayyip Erdoğan değil; Türkiye ve Türkiye’nin gözünün içine bakan mazlum milletler kazanacak.

 

ROMANLARIN HEREDOT'U

Sezai Akyol'un ardından konuşan Nazmi Demircan isimli vatandaş ise, "Yükselecek olan milletvekilleri değil, Avrupa değil, yükselecek olan biziz, halk yükselecek. Şundan emin olun; ben Orhan Başkan’la beraber olacağım. Nerede bir roman var nerede bir romanın evi var, nerede bir romanın çadırı, kulübesi var gelip çayını içeceğim. Yaşantılarını göreceğim, kameraya alacağım ve yetkili kişilere izleteceğim. Benim sizden bir isteğim var, bir çevrenin güvenini kazanmak, iki çocuklarınızı okutmak. Çocuklarınızı okutamıyorsunuz gelin bize söyleyin, biz yardımcı olacağız. Ben istiyorum ki Romanlar ezilmesin, yükselsin. Eski zamanlarda 5 saatlik Başbakanlık yapan kimdi biliyor musunuz? Türkiye’den kaçan avukat Metin Feyzioğlu'nun dedesi Turan Feyzioğlu. 5 saatlik Başbakanlık yaptı. gelen koalisyon gitti giden koalisyon gitti. Paramızın değeri nasıl düştü, sıfırlandı.  Türkiye’yi böyle yönetenler utanmıyorlar hala daha çomak sokmaya çalışıyorlar. Ben AK Parti’nin yalakası olurum ama nasıl olurum, gözüm görüyor şurada büyük bir hastane var, yetmedi hastane yanına bir tane daha yapıyor. Hava alanını gördük, Yavuz Sultan Köprüsünü gördük, Orhan Gazi Köprüsünü gördük. Ben onun yalakası değil, kölesi olurum. Ben yatarım yere üstüme basıp geçsin. Ben insanları çok severim.  Güzelliğinden değil takva sahibi olduğundan. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum, yine peşinizdeyiz.  Oyumuz net kararımız evet. Almanya ve Bakanımızı sokmayan Hollanda Türkiye dallandı mı budayın onu diyor. Fazla dallanmasın meyve verdiği zaman biz ürünümüzü satamayız. Biz de şimdi Evet ile dallanacağız meyvede vereceğiz, biz yiyeceğiz ama dikkat edin Türkiye gelir kaynağımız diyorlar.  Kurursa da sulayın diyorlar. Biz Asya’dan Avrupa’ya bir köprüyüz. Türkiye Avrupa’ya muhtaç değil, Avrupa Türkiye’ye muhtaç" dedi.   

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER