YENİ HABER FAL AÇTI 'BAŞKA İSİM KALDI MI'?

Sakarya Yeni Haber Gazetesi bugün çıktığı manşetinde daha 3 yılı olan yerel seçimler için şimdiden fal açtı.

YENİ HABER FAL AÇTI 'BAŞKA İSİM KALDI MI'?

Gazete bugün manşetinde Henüz 2. Yılını tamamlamak üzere olan yerel seçimler için daha bugünden AK Parti’deki etkin her ismi Zeki Toçoğlu’na karşı aday olacaklar şeklinde lanse etti.

Haber’deki maksatlıca yerleştirilen yorum kısımları ise dikkatlerden kaçmadı.

Gazetenin manşetten verdiği bilgilere(!) göre 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Ayhan Sefer Üstün’den, Şaban Dişli’ye, Ali İhsan Yavuz’dan, Ali İnci’ye Hasan Ali Çelik’ten Yusuf Alemdar’a kadar herkes Büyükşehir’e aday.

 

Yeni Haber gazetesinin bu manşeti okuyucular arasında “Bu haber 2019 seçimlerine daha 3 yıl varken ve Başkan Toçoğlu’nun yeni döneme dair düşünceleri bilinmezken, AK Parti içindeki etkin isimlerin Başkanın karşısına geçmiş gibi bir algı oluşturmaya yöneliktir” şeklinde değerlendirildi.

 

Başkan Toçoğluna karşı artık kronikleşmiş bir olumsuz tavrı olduğu iddia edilen Sezai Matur’un yönettiği gazetedeki haber şöyle;

 

2019’da gerçekleştirilecek yerel seçime daha 3 yıl var. Ancak şimdiden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çok sayıda talip var. 3 milletvekilinin de Büyükşehir’e talip olacağı konuşuluyor

3 YIL ÖNCEDEN BAŞLADI
Yerel seçimlere tam 3 yıl olmasına rağmen Büyükşehir Belediye Başkanlığı kulisleri erken başladı. 2014 seçimlerinde karşısında ciddi bir rakibi olmayan ve yeniden aday gösterilen Başkan Zeki Toçoğlu’nun 3 yıl sonra gerçekleştirilecek yerel seçimler için şimdiden rakipleri konuşulmaya başlandı.

ÜSTÜN DE DÜŞÜNÜYOR
Kulislerde  Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için halen milletvekili olan 3 isim konuşuluyor. Eski bir belediye meclis üyesi olan, 3 dönem kuralının kalkmasıyla yeniden milletvekili seçilen Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün Büyükşehir’e olan ilgisi eskiden beri biliniyor.

YAVUZ, DİŞLİ VE İNCİ
Üstün’ün dışında Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz ve Şaban Dişli’nin de Büyükşehir Belediyesi için çevrelerinde nabız yokladıkları belirtiliyor. 7 Haziran’da milletvekili seçilen ancak 1 Kasımda aday gösterilmeyen Ali İnci ise Büyükşehir’i istediğini artık açık bir şekilde dillendiriyor.

ALEMDAR DA ÇIKACAK
Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Hasan Ali Çelik’in Büyükşehir hayali olduğu belirtilirken ilçe belediye başkanları içinde Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da Büyükşehir hedefi olan isim olarak dillendiriliyor. AKP Sakarya teşkilatına yönelik eleştirilerin de Büyükşehir Belediyesi hesaplarından kaynaklandığı iddia ediliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER