Vakıf Üniversitesi Daha Avantajlı

Ak Parti Milletvekili Mustafa İsen Sakarya'ya kurulması için girişimlerin sürdüğü 2. üniversite için konuştu. İsen, vakıf üniversitelerinin devlet üniversitelerine göre daha çok avantajı olduğunu söyledi.

Vakıf Üniversitesi Daha Avantajlı

Akademisyeni kimliğinden dolayı Sakarya'ya kurulması için girişimlerin sürdüğü 2. üniversite çalışmalarını da yakından takip eden Milletvekili İsen bu konuda da önemli bilgiler paylaştı.

İsen; "Vakıf üniversiteleri, devlet üniversitelerine göre çok avantajlı. Akşam karar verip sabah bunu uygulamaya koyabilecek mekanizmaları var. Devlet üniversitelerinde bu süreç ağır işliyor. İstanbul'dan buraya doğru, Kocaeli, İstanbul, Bilecik, Zonguldak, Bolu'da vakıf üniversitesi yok. Bu anlamda bizim şehrimiz bunların ortasında yer alan bir unsur olarak ve bizim üniversite yapımız içinde de öğrenci kapasitemizin büyük bir bölümü İstanbul'dan geliyor, dolayısıyla İstanbul'a kolay ulaşılabilmesi açısından önemli bir merkezdeyiz. Önümüzdeki yıllarda bir vakıf üniversitesi sürecin gerçekleşebileceğini düşünüyorum hatta bu görüştüklerimiz arasında uluslararası nitelikte bazı kurumlar var, bunların Sakarya'da bir kampüs kurma düşünceleri var" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER