ÜSTÜN'DEN TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun taşeron işçilere yönelik verdiği müjdenin ardından açıklamalarda bulundu.

ÜSTÜN'DEN TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI

Taşeron işçilere yönelik verilen müjdenin ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, “Kamuda çalışan ve asıl işi yapan taşeron işçiler kamuda istihdam edilecekler. Hatta yardımcı işlerde çalışanların da kamuya geçişleriyle ilgili karar verildi. Vaatlerimizin çok üstünde bir adım atmış olduk. Hayırlı olsun” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, “Aylardır süren çalışmaların ardından Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, bugün grup toplantısında taşeron işçilere yönelik vaatlerin gerçekleşeceğini duyurdu. Kamuda çalışan ve asıl işi yapan taşeron işçiler kamuda istihdam edilecekler. Hatta yardımcı işlerde çalışanların da kamuya geçişleriyle ilgili karar verildi. Vaatlerimizin çok üstünde bir adım atmış olduk” ifadelerini kullandı.
Heyecanla beklenen gelişmenin tüm işçilere hayırlı olmasını dileyen Üstün, “Başbakanımızın da altını çizdiği gibi bu süreç içinde hiçbir şekilde suistimale izin verilmemesi için çaba göstereceğiz. İnşallah kadroya alınacak tüm işçilerimiz, diğer işçilere tanınan tüm özlük haklarından faydalanacaklar. Bir kez daha tüm işçilerimiz için bu müjdenin hayırlı olmasını diliyorum. İktidara geldiğimiz günden itibaren verdiğimiz müjdeleri bir bir yerine getiriyoruz. AK Parti siyaset anlayışının bunu gerektirdiğinin bilincindeyiz. Hamdolsun kısa süre içerisinde verdiğimiz vaatlerin birçoğunu yerine getirdik. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER