Tever Kanun Değişikliğinin Kabul Edilmesini Değerlendirdi

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’ndeki tedbirleri de kapsayan “Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin TBMM’de kabul edilmesini değerlendirdi.

Tever Kanun Değişikliğinin Kabul Edilmesini Değerlendirdi

MECLİSTEN GEÇTİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’ndeki tedbirleri de kapsayan “Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Yapılan kanun değişiklikleri ve düzenlemeleriyle birlikte; En düşük emekli aylığı 1500 liraya yükseltilecek, Emeklilerimizin Ramazan Bayramı ikramiyeleri Nisan ayında ödenecek, İşverenlerin işgücü maliyetlerini düşürerek, istihdamı korumak ve artırmak amacıyla sektör ayrımı yapılmaksızın işverene asgari ücret desteği sağlanacak, Kısa çalışma ödeneğinden yararlanma şartları kolaylaştırılarak; 600 gün 450'e, 120 gün de 60 güne indirilecek, Telafi çalışma süresi 2 aydan 4 aya çıkarılacak, KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan 25 milyar liralık kaynak, 35 milyar liraya çıkarılacak, Koronavirüs önlemleri kapsamında yargılamalara ilişkin bütün süreler 30 Nisan’a kadar durdurulacak.

HÜKÜMETİMİZ İYİ BİR YÖNETİM SERGİLİYOR

TBMM’de kabul edilen teklifin ülkeye ve millete hayırlı olmasını dileyen AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Tüm dünyanın yaşadığı bu zorlu süreçte, Allah’a hamdolsun ki hükümetimiz ve partimiz iyi bir yönetim anlayışı sergiliyor. İstişareye dayalı hızlı kararlar, güçlü koordinasyon, etkili uygulama ve yakın takip, COVİD-19 salgınıyla mücadeleye büyük katkı sunuyor. Bu zorlu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız. Yeter ki kurallara, yönlendirmelere titizlikle uyalım. Sürecin en başından beri mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, efor sarf eden Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza en kalbi teşekkürlerimizi sunuyor, gerekli düzenlemeleri hızla yapan Gazi Meclisimize ve milletvekillerimize ayrıca teşekkür ediyoruz. Çalışanımızı, işverenimizi ve istihdamı koruyan kanun değişikliklerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER