'Sakarya'ya hizmet, sevdaların en büyüğü'

Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Fahri Sayın, halka hizmetin bir sevda olduğunu belirterek, “Sakarya’ya hizmet ise sevdaların en büyüğüdür” diye konuştu.

'Sakarya'ya hizmet, sevdaların en büyüğü'

Basın buluşması
AK Parti’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan İnşaat Mühendisi Fahri Sayın, Sakaryalı medya mensupları ile Elmas Otel’de düzenlenen sohbet toplantısında bir araya geldi. Sayın, toplantıda neden aday adayı olduğunu ve hedeflerini anlattı.

‘Sakarya’da doğdum, burada büyüdüm’
1964 yılında Taraklı’da dünyaya geldiğini, babasının yanında bakkal çırağı olarak iş hayatının zorluklarını daha çocuk yaşta öğrenmeye başladığını ifade eden Sayın, çalışarak devam ettirdiği üniversite eğitiminde ise İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi’nden mezun olduğunu söyledi. Sayın, “Sakarya’da doğdum, büyüdüm, burada eğitim gördüm. Burada iş kurdum ve para kazandım. Şimdi bu şehre borcumu daha büyük bir kurumda hizmet ederek ödemek istiyorum. Bunun için aday adayı oldum” diye konuştu.

Sakarya’nın sorunları
Sakarya’nın sorunlarına hiçbir zaman uzak durmadığını ifade eden M.Fahri Sayın, “Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve derneklerde görevler yaptım. Bireysel olarak ve iş yaşamımda da bu sorunların çözümü için gayret sarf ettim. “Siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında edindiğim birikimler, ekonomi ve mühendislik bilgilerim, ulusal ve uluslar arası projelerdeki tecrübelerimi birleştirerek, çok sevdiğim memleketime daha büyük bir kurumda hizmet edebilmek için Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı oldum.” Dedi.

Dünya lideri
Ak Parti’nin, siyasi, ekonomik, insan hak ve hürriyetleri, demokrasi ve uluslar arası alanda ülkemize çağ atlattığına herkesin şahit olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı M.Fahri Sayın, “Kurulduğu günden itibaren desteklediğim ve uzunca bir süredir üyesi olduğum, AK Parti’nin icraatlarını ve Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, dünyanın sayılı siyasetçilerinden biri oluşunu büyük bir hayranlık ve gururla takip ediyoruz. Birçoğumuzun hayal bile edemediği dev projeleri bir bir gerçekleştiren ve dünyada gıpta ile izlenen bir lidere sahip olduğumuzdan ötürü, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin gurur duyması gerektiğini düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

“Belediyelerimiz çok başarılı”
Sakarya’da Ak Partili Belediye Başkanlarının performanslarını oldukça başarılı bulduğunu ifade eden Fahri Sayın, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm Belediye Başkanlarımız, Sakaryalıların büyük teveccühleri ile geldikleri görevlerini layıkıyla yapmaktadırlar. Bu bir hizmet yarışıdır. Üstelik bizler, bayrak yarışı misali, aynı takımın oyuncularıyız. İyi olan hizmetlerin devamı ve daha da iyisini arama niyeti, asla ve asla mevcut hizmetlerin yetersiz anlamına gelmemelidir. Çünkü AK Partili her belediye başkanı nasıl ki sık sık kendini “Daha iyi hizmet nasıl yapabilirim” diye sorgulayıp, hizmet çıtasını yükseltiyorsa, bizlerin de bu arayışta olması ancak samimiyetimizin ve kendimizi bu takımın bir parçası olarak gördüğümüzün bir göstergesi olabilir. Sayın Başbakanımızın ve partimizin hizmet odaklı siyaset anlayışının gereği de zaten bu değil midir? İşte bu yüzdendir ki AK Parti hizmette, senelerdir sadece kendisi ile yarışmış, bundan da ülkemiz ve halkımız kazanarak çıkmıştır.”

Gazetecilerin soruları
Sayı, basın sohbetinde gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Gazetecilerin Sakarya’nın en önemli sorunlarını sormaları üzerine Sayın, bütün şehirlerde olduğu gibi Sakarya’nın en önemli sorunlarından birinin çevre olduğunu belirtirken, planlı sanayileşme gibi konuların da önemli olduğunu vurguladı.
Sayın, aday adaylığının parti teşkilatları tarafından da büyük bir sıcaklıkla karşılandığını ifade ederken, Parti İl Başkanı, Milletvekilleri ve partinin her kademedeki mensuplarına bu sıcaklık nedeniyle teşekkür etti.

 


 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER