Sakarya'nın En Genç Aday Adayı Başvurusunu Yaptı

Muhammet Azap AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adaylığına başvurarak şehrin en genç aday adayı unvanını kazandı.

Sakarya'nın En Genç Aday Adayı Başvurusunu Yaptı

Milli Türk Talebe Birliği(MTTB) Sakarya İl Başkan Yardımcısı Muhammet Azap, AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adaylığına müracaat etti. 24 yaşında olan Azap, Sakarya’nın en genç aday adayı olmuş oldu. Azap’ın aday adaylığı başvurusunda Milli Türk Talebe Birliği Sakarya İl Başkanı Muhammed Talha İbil ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Şeyma Ürdem, AK Parti Adapazarı Gençlik Kolları Yönetim Kurulu ve çok sayıda genç yer aldı.

Aday Adaylığı başvurusundan sonra değerlendirmelerde bulunan Muhammet Azap, “Geçtiğimiz yıl yapılan halk oylaması ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve partimizin, milletin onayına sunduğu maddeler arasında yer alan seçilme yaşının 18 olması yine Cumhurbaşkanımızın bizlere ne kadar güvendiğini ortaya koyuyor.  Bugün gençlerin bu aziz millete nasıl hizmet edebileceğini gösterebilmek adına başvurumuzu yaptık. Sakarya’mız, AK Parti’miz ve Türkiye’miz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

MUHAMMET AZAP KİMDİR?

27.08.1993 Sakarya Kocaali doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Adapazarı Mithatpaşa Şehit Ahmet Akyol İlköğretim Okulunda, lise eğitimini Erenler Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesinde tamamladı. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde üniversite hayatına başlayan Azap, aynı yıllarda AK Parti Adapazarı Gençlik Kollarında aktif görev aldı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünü tamamlayarak Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesine geçiş yaptı. Bu üniversitede 3. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam eden Muhammet Azap aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimini sürdürüyor. Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif görevler alan Azap, sırasıyla Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Adapazarı İlçe Başkan Yardımcılığı, MTTB Adapazarı Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Halen Milli Türk Talebe Birliği’nde İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER