REKOR BAŞVURU ALDIK! MÜLAKATLAR SALIDAN İTİBAREN

AK Parti Genel Merkez SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz aday adaylığı süreci ile ilgili açıklama yaptı. Yavuz başvuru sayısının 6550’leri geçtiğini belirterek bunun bir rekor olduğunu ifade etti.

REKOR BAŞVURU ALDIK! MÜLAKATLAR SALIDAN İTİBAREN

AK Parti Sakarya Milletvekili, Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi başkanı Ali İhsan Yavuz 24 Haziran seçimleri için devam eden aday adaylığı başvurularıan dair açıklama yaptı. MedyaRota.Com Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’e konuşan Yavuz “Hafta sonuna gelen başvuru tarihini Genel Başkanımızın talimatı ile 2 Mayıs’a aldık. Ancak bunun başvuru sayısının azlığı ile alakası yoktu. Sadece başvurularını hafta sonunun getirdiği eksiklikler ile iligili olumsuzluğu ortadan kaldırmak için uzattık. Zira ayın 29’u saat 19:00 civarında bile rekor bir başvuru almıştık. O saatlerde başvurular 6300’lerdeydi.” Dedi.

Pazar gününe gelen son başvuru tarihi ile ilgili çok sayıda talep aldıklarını ifade eden SKM Başkanı Yavuz “7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin çok üstünde, rekor bir sayıda başvuruların olması elbette AK Parti’de teveccühü bir kez daha gösterdi. 29 Nisan tarihinin Pazar’a gelmesi üzerine çok sayıda telefon ve talep aldık. Yurtdışından gelmek isteyenler, banka mesaisi nedeni ile ödeme de güçlük çekenler ve sair nedenlerle başvurusunu yapamayacak durumda olan aday adaylarımızın taleplerini değerlendirerek Cumhurbaşkanımıza sunduk. Dolayısı ile kendisi de sürenin uzatılması yönünde bir karar verdi. Hali hazırda başvuru sayımız 6550’leri geçti. Bu rakam 7 Haziran seçimlerinin de 1 Kasım seçimlerinin de çok üstünde. “ ifadelerini kullandı.

Başvuru süresinini uzatılması sonrası yapılacak temayül yoklamaları ile ilgili de konuşan AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz “Normalde 2 Mayıs tarihinde yapılacak temayüllerimizi Cumartesi gününe aldık. Bazı illerimizde Pazar birkaç ilimizde de pazartesi olmak üzere temayül yoklamalarımızı tamamlayarak alt komisyonlara havale edeceğiz. Buradan sonra da Salı gününden itibaren aday mülakatları başlayacak. Son değerlendirmelerin ardından ise adaylarımız belirlenecek. Herkese hayırlı olsun.” şeklinde açıklamalarını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER