Özkoç’un Kararını Erdoğan Verecek

Ülkede koronovirüs tedbirleri sürerken, bir sıcak gelişme de siyaset kanadından geldi. Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi’nin görüşlerine yer verdiği köşesinde, Özkoç meselesini ele alışı ile farklı bir bilgi ortaya çıktı.

Özkoç’un Kararını Erdoğan Verecek

Selvi köşe yazısında CHP’nin dün yapılan toplantısının Özkoç’un dokunulmazlığı açısından önem taşıdığına değinerek “Fezleke jet hızıyla Meclis’e geldi. Ancak CHP’nin ortamı yumuşatma çabaları nedeniyle karma komisyonda gündeme alınmadı. Bu arada AK Parti ile CHP arasında arka kapı diplomasisi işliyor. Özkoç’un grup başkanvekilliğinden alınması durumunda, dokunulmazlığının yeniden değerlendirileceği yönünde bir eğilim oluştu."dedi.

KILIÇDAROĞLU ÖZKOÇ’U KORUYACAK MI?

Daha önce Özkoç için, “Ben asla bu düzeye inmeyeceğim. Bu düzeyde karşılık vermeyeceğim. Ama grup başkanvekillerimiz her sözüne aynıyla karşılık verecek”İfadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, Özkoç’un durumuna yönelik nasıl bir hamlede bulunacak merak konusu.

SON SÖZ ERDOĞAN’IN

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi’nin köşe yazısında ele aldığı bu mesele için belirttiği tespitlerden en dikkat çekeni “"CHP’nin ortamı yumuşatma çabaları nedeniyle karma komisyonda gündeme alınmadı. Bu arada AK Parti ile CHP arasında arka kapı diplomasisi işliyor. AK Parti’de kafalar karışık. O nedenle Engin Özkoç kararı Erdoğan’a bırakıldı." düşüncesini dile getirdi.” İdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat şahsına hakarette bulunan Engin Özkoç’un hesabını Erdoğan kendisi kesecek!

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER