Özkoç 'CHP'den Alim Çıkar Ama Vatan Haini Çıkmaz'

Sakarya CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’tan beklenen basın açıklaması geldi. Son günlerde yaptığı açıklamalar ile Türkiye’nin gündemine oturan Özkoç, CHP Sakarya İl Başkanlığı’nda partilileri ile bir araya geldi.

Özkoç 'CHP'den Alim Çıkar Ama Vatan Haini Çıkmaz'

Özkoç konuşmalarına, “Kimim var kimim yok ise işte burada, Engin Özkoç’un Sakarya’sı var. Engin Özkoç için 3 tane şey var. Biri vatandı, biri milletti ve Sakarya’ydı. Bu 3’ü Engin Özkoç’a yeter de artardı.” cümleleri ile başladı.

“CHP’DEN ALİM ÇIKAR, VATAN HAİNİ ÇIKMAZ”

“Cumhuriyet kurulduktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nden doktor çıkar, avukat çıkar, mühendis çıkar, alim çıkar, emekçi çıkar, esnaf ama çıkar şuradan dünya duysun ki Cumhuriyet Halk Partisi’nden vatan haini çıkmaz!

“ÖLMEK ZOR DEĞİL, GEREKİRSE BEDELİNİ DE ÖDERİZ”

“Elbette ki yaşamak istiyoruz, bizim de annemiz, çocuklarımız, ailemiz var. Yaşamak ve demokrat bir şekilde yaşamak istiyoruz. Ama değerlerimize karşı çıkan olursa, vatanımıza milletimize, bayrağımıza, partimize karşı çıkan olursa o zaman ölmek bizim için zor değildir. Gerekirse o bedeli de öderiz.”

“BUNLAR ÖZKOÇ’UN AĞZINA YAKIŞMAZ”

“Şimdi soruyorlar Engin Özkoç neden böyle konuştu diye. Engin Özkoç böyle konuşmadı. Engin Özkoç böyle konuşana karşı kelimesi eksik olmadan, misli şekilde karşılığını verdi. Engin Özkoç’un ağzına ne böyle bir kelime yakışır, ne yüreğine böyle bir edep yakışır, ne de Engin Özkoç böyle yetişmiştir. Kim böyle yetişmişse cevabını alır.”

“BİR AVUÇ İNSANDAN KORKUN”

“Ülkemizde iktidarda olanlar buradan bilsinler, bu ülkenin topraklarında yönetilmekten vazgeçildiği günler , bu ülkenin işgal edildiği günlerde Cumhuriyet Halk Partisi vardı. O zamanlar da İngiliz’i Amerikan’ı Rus’u diyordu ki, “Bir avuç insandan bir şey mi olur?” Bir avuç insandan 100 yıllık cumhuriyet yarattılar! Biz o 100 yıllık cumhuriyetin çocuklarıyız. Onun için bu bir avuç insanın gücünden korkmak lazım. Haysiyetinden onurundan, 6 oka olan bağlılığından asla vazgeçmeyecektir.”

“GAZETECİLER TUTUKLANMAYACAK”

"Hiç kimse çekinmesin, korkmasın. Bizim iktidarımızda herkes için adalet olacak. Hukuk herkese eşit işleyecek. Gazeteciler yazdıkları için tutuklanmayacak, çocuklar taciz edilmeyecek, kadınlar linç edilmeyecek."

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER