Özkoç, Çanakkale Zaferini Kutladı

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, tırmanan terör olaylarıyla ilgili “Gidecek yerleri yok, kaçacak yerleri yok, söyleyecek sözleri yok; bugün Türkiye’de asker ölüyorsa, bugün Türkiye’de polis ölüyorsa, bugün Türikye’de bombalar patlıyor ve masum insanlar ölüyorsa, sorumlusu hükümet ve onun başında olanlardır” dedi.

Özkoç, Çanakkale Zaferini Kutladı

CHP Erenler İlçe Örgütü, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek’in katıldığı bir panel düzenledi.

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Ergenekon ve Balyoz davalarındaki adaletsizliklere vurgu yaptığı konuşmasında, müebbet hapse mahkum edilen ve 4,5 yıl tutuklu kalan Dursun Çiçek’e atıfla, “Vatana ihanet eden onlardı, vatanseverler aramızdadır” dedi.

Özkoç, konuşmasında özetle şunları söyledi:

“O süreçte, hiçbir siyasi liderin söy lemeyeceği söz, dönemin başbakanı tarafından söylendi; ‘Biz yanıltıldık, kandırıldık’ dendi. Ne istediniz ki vermedik diyen kişi, biz yanıltıldık dedi.

Ordumuzun, hukukçuların, hakim ve savcıların Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri hiç olmadığı kadar yıpratıldığı bir sürece girildi. Habur sınır kapısına böyle 3 tane masa konuldu, arkasına da hakim ve savcılarımız oturtuldu, bugün Türk askerini şehit eden, 1,5 ay içinde 300’e yakın polisi ve askerimizi şehit eden teröristler, Türkiye Cumhuriyeti’nin savcıları ve hakimlerinin yüzlerine gülerek Türkiye’ye girdiler. Bugün onlarca şehit vermemizin altyapısı, o zamandan hazırlanmış oldu. Gidecek yerleri yok, kaçacak yerleri yok, söyleyecek sözleri yok; bugün Türkiye’de asker ölüyorsa, bugün Türkiye’de polis ölüyorsa, bugün Türkiye’de bombalar patlıyor ve masum insanlar ölüyorsa, sorumlusu hükümet ve onun başında olanlardır.

“BUNLARI TÜRK MİLLETİ UNUTMASIN”

Dediler ki daha sonra ‘Biz bir barış süreci başlattık, o barış sürecinde PKK kendini güçlendirdi, silahlandı, şehirlere bombalar yerleştirdi, tünelleri, hendekleri kazdı, biz de istihbaratımıza bizim haberimiz var, siz karışmayın dedik. Ama hata yaptık’. Bu da itiraf ettikleri ikinci hataları oldu.

Bunları Türk Milleti unutmasın.

CIA raporunda, Türkiye’ye 3 milyon mülteciyle birlikte 40 bin IŞİD militanı girdi, diyor. Tam 40 bin.

Bugün PKK düğmesine basıldı, yarın IŞİD düğmesine de basıldığında ne olacak? Yarın da yanıldık dediklerinde ne olacak? Türk Milletinin oluk oluk akan kanından onlar sorumlu olacaktır. Bugün akan kandan nasıl sorumluysalar...”

“ÇANAKKALE’DE, TÜRK MİLLETİ’NİN MAYASINI GÖRÜRSÜNÜZ”

CHP İstanbul Milletvekili Emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek de Çanakkale Zaferi ile ilgili tarihi bilgiler verdiği konuşmasında, “Çanakkale Ruhu”nun birleştiriciliğine vurgu yaptı.

“Çanakkale zaferinde kazandığımız ruhu bize kaybettirmek istiyorlar” diyen Çiçek, Irak ve Suriye parçalanırken izlenen yolun; önce yargı, asker, polis gibi kurumların içini boşaltmak, ardından da insanları etnik ve dini temelde birbirine düşürmek olduğunu söyledi.

Türkiye’nin de risk altında olduğunu ifade eden Çiçek, özetle şöyle konuştu:

“Çanakkale zaferinde kazandığımız ruhu bize kaybettirmek istiyorlar. Şehitlikleri gezdiğimizde Diyarbakırlısından Sinoplusuna Hakkarilisinden Edirnelisine,… o şehitlerin yaşlarına, doğum yerlerine baktığımızda, Türk Milleti’nin mayasını görürsünüz, orada oluşmuş bu mayayı, birliği, parçalamak istiyorlar.

Terörle mücadelede son 7-8 yılda hata yaptılar, teröristlere inandılar, Oslo’da, Dolmabahçe’de pazarlıklara oturdular, sonunda pes ettiler ve yine Mustafa Kemal’in askerlerine dediler ki; ‘Biz bu işi beceremedik, ağzımıza yüzümüze bulaştırdık, temizleyin’.

Şundan hiç şüpheniz olmasın bütün bu  badirelere rağmen, bize kurulan tuzaklara rağmen, ordumuz milli ordudur, ordumuz Mustafa Kemal’in ordusudur, ordumuz bu ülkenin ordusudur. Mutlaka da verilen görevleri başaracaktır. Türkiye Suriye bataklığına girmiyorsa, Türkiye şu an terörle mücadelede teröristleri bertaraf ediyorsa, bunu, siyasi iktidara değil, Mustafa Kemal’in askerlerine borçludur.

Eğer kurucu iradeye sahip çıkarsak,  Cumhuriyetin ilkelerine sahip çıkarsak, Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkarsak, bu zorlukları aşarız, daha da güçlü olarak yolumuza devam ederiz. Bu gücü aldığımız yer; Çanakkale Zaferi’dir. Bu zafer ki Türkiye’ye, Atatürk’ü kazandıran zaferdir.

Buradan aldığımız güçle, geleceğe daha güvenle gideceğimizi, geleceğimizin daha parlak olacağını ifade etmek istiyorum. Asla kötümserlik yok, mücadele edeceğiz; sonunda doğrular kazanacak Cumhuriyet kazanacak, Atatürk’ün değerleri kazanacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER