O ÇİFTE KEFEK'DEN ÖDÜL

AK Parti Sakarya Kadın Kolları tarafından düzenlenen ‘Güçlü Kadın Güçlü Gelecek’ programı sonrasında Ankara’ya davet edilen Mengene çiftine KEFEK tarafından ödül verildi.

O ÇİFTE KEFEK'DEN ÖDÜL

İlk olarak AK Parti Kadın Kolları tarafından Serdivan’da ‘Güçlü Kadın Güçlü Gelecek’ programında kamuoyunun dikkatini çeken ve 18 yıldır gözleri görmeyen eşine bakan Şeref Mengene Ankara’ya davet edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın da katıldığı Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun (KEFEK) 7. Kuruluş yıldönümüne davet edilen Mengene çiftine burada ‘Farkındalık Ödülü’ verildi.

KEFEK tarafından düzenlenen programda BM temsilcisi Mrs. Gosladottir’ın elinden Farkındalık Ödülü ile taçlandırılan bu davranış Mengene çiftini oldukça mutlu etti.

Programda Sare Davutoğlu ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman Şeref Mengene’yi bu hassasiyetinden dolayı tebrik ederek ailenin yaşantısını ve eşler arasındaki bu sevgi bağını örnek gösterdi.

Hatırlanacağı üzere, Şeref Mengene evliliklerini ilk yıllarında geçirdiği bir kaza sonrası görme duyusunu kaybeden eşi Fatma Mengene’ye 18 yıldır bıkmadan usanmadan büyük bir özveri ile bakıyor. Eşinin her ihtiyacında yardımcı olan Mengene bundan bir an bile şikayetçi olmuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER