MHP'den Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneğine Ziyaret

MHP Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül ve Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük  yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret ettiler. 

MHP'den Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneğine Ziyaret

Dernek Başkanı Yılmaz Öztürk ve yönetim kurulunun misafiri olan il başkanı Bülbül, Sakarya'nın öz vatanlarında bir sürü acılar çektikten sonra Anadolu'ya göçen millet evlatlarının bir arada bulunarak Türk milletini oluşturduğu en güzel şehir olduğunu ve Trabzonlular derneğinin şehrimizde Karadeniz kültürünü yaşatarak milletimizi millet yapan değerlerden olan bu kültürün çok güzel temsil edildiğini vurguladı. Dernek Başkanı Öztürk ise  milletimizin kaderinde göçebelik olduğunu bugün Sakarya'da bizi buluşturan bu kaderdir diye vurguladı.

Referandum sürecine değinen il başkanı Bülbül anayasa maddeleri üzerinden açıklama yaparak, 2007 yılında cumhurbaşkanı halk seçsin  referandum oylaması öncesi evet çıkması durumunda mevcut sistemin çift başlılık yaratacağını o zaman söylemiştik ve hayır demiştik, bugün ise bu sıkıntının yaşandığını hepimiz tecrübe ettik. 
Devlet yetkili fakat hesap sorulamaz Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından idare ediliyor, bu yanlış uygulamanın düzeltilmesi gerektiğini gelecek sistemin en büyük faydasının bu noktada olacağını yetkisi olanın gerektiğinde hesap vermesininde önünün açıldığını belirtti.

2010 referandumunda yargının yapılanması ile ilgili anayasa maddelerine de yine itiraz etmiş bunun Türk devletine bir operasyon olacağını söyleyerek hayır demiştik. Evet çıkması ile HSYK'nın kendi kendini seçerek yargının kimler tarafından ele geçirildiğini gördük şimdi ise bu seçimleri halkın iradesi ile oluşmuş meclis yapacak ve burada adaylar üzerinde bir uzlaşma olacak şekilde kanunun ülke ve millet faydasını gözettiğini vurguladı. 
Dernek üyelerinin maddeler üzerinden yaptığı aydınlatıcı konuşmadam dolayı teşekkür ettiği Bülbül, ulaşabildiğimiz her yerde yorulmadan anlatıp, tv ekranlarında halkımıza çarpıtılarak aktarılan bu değişikliğin memleketin bekası için önemli olduğunu söylüyoruz, halk bizi dinleyince MHP'nin bu işin içinde olması bize moral ve güç veriyor tepkileri ile karşılaştıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER