Mehdi Eker Genç Kürsüye Konuk Oldu

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları, Arifiye’de, Arifiye İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen "Genç Kürsü" programında Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili soruları yanıtladı.

Mehdi Eker Genç Kürsüye Konuk Oldu

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sisteminin konuşulduğu "Genç Kürsü" programına katılan genç katılımcıların sorularını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker cevapladı. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Başbakanlık Baş müşaviri Muhsin Kızılkaya, Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, AK Parti Arifiye İlçe Başkanı Ethem Çınar, AK Parti Arifiye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Can Tanç ve teşkilat mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Bizleri yalnız bırakmayan büyüklerimize genç kardeşlerim adına teşekkür ediyorum
AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir; " Ülkemiz gençlerin enerjisi ile gücü ile büyüklerin tecrübesi ile büyüyor ve büyüyecektir. . Bugün bizleri burada yalnız bırakmayan büyüklerimiz, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehdi Eker’e bugün bizlerle birlikte olduğu için genç kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum." dedi. Başkan Demir Genç Kürsü Programımız ile 16 Nisan da gerçekleşecek olan Referandum için mahalle mahalle gençler ile bir araya gelip soruları cevaplayacak ve süreç hakkın da bilgilendirme de bulunacağız” diyerek sözü fazla uzatmadan sayın başkanıma bırakmak istiyorum" dedi.

Yeni sistem, bürokratik vesayetle mücadeleyi kolaylaştırıyor
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, "Yeni sistem, bürokratik vesayetle mücadeleyi kolaylaştırıyor ve devlet yönetiminde çift başlılığı kaldırıyor. Bunun yanında koalisyonlardan bizi kurtarıyor ve ülke istikrara kavuşuyor’’ dedi. Eker, ’’Yeni sistem, bürokratik vesayetle mücadeleyi kolaylaştırıyor ve devlet yönetiminde çift başlılığı kaldırıyor. Bunun yanında koalisyonlardan bizi kurtarıyor ve ülke istikrara kavuşuyor. Ortadoğu’nun haritası yeniden çizilmeye çalışılıyor. Türkiye’yi de Ortadoğu’da kan gölünün bir parçası haline getirmek istiyorlar. Bunlara fırsat vermememiz lazım. Türkiye’nin güçlü olması lazım. Türkiye’nin gücünden, büyümesinden rahatsız olan bazı Avrupa ülkeleri Türkiye’de CHP’den daha önce ’hayır’ kampanyasına başladı. Terör örgütü ’hayır’ kampanyası yapıyor. Kandil oradan teröristlere mesaj gönderip ’hayır kampanyası yapın’ diyor. Almanya, Hollanda da ’hayır’ diyor. ’’ ifadelerini kullandı.

82 Anayasasını Kenan Evren’in ölçülerine göre ayarlamışlar
Eker, “Bugün aslında yaptığımız şey 2007’deki tek maddelik düzenlemenin gerektirdiği ilave düzenlemelerdir. Bu darbe anayasası cumhurbaşkanının yetkilerini çok ama çok neredeyse padişaha yetki olarak verir gibi vermiş. Buna karşı hiç sorumluluk vermemiş. Çünkü Cumhurbaşkanı olacak kişinin Kenan Evren olacağını düşünmüşler, anayasayı onun ölçülerine göre ayarlamışlar. Demişler ki ’cumhurbaşkanının yetkilerini bu Kenan Evren veya onun gibi birisi cumhurbaşkanı olsun’. Millet kimi seçerse seçsin önemli değil.’’ şeklinde konuştu.

Programın sonunda AK Parti Sakarya Gençlik Kolları İl Başkanı Yusuf Demir sorularıyla programa katkı sağlayan ya da dinleyici olarak katılan herkese teşekkür ederek “Bildiklerimizi, öğrendiklerimizi yakın çevremizden başlayarak adım adım her ortamda aktarmalıyız, anlatmalıyız. Mahalle mahalle, ev ev dolaşmalıyız. Ülkemize ve milletimize faydalı olmak için her birimiz canla başla çalışmalıyız.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER