Koç Özkoç a Karşı

CHP de Büyükşehir Savaşı... Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Kılıçlar çekildi .

Koç Özkoç a Karşı

CHP SAKARYA MİLLETVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ, ECEVİT KELEŞ’İ CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HALUK KOÇ İSE RAŞİT DÜNYA’YI BÜYÜKŞEHİR ADAYI YAPMAK İÇİN PERDE ARKASINDA BİRBİRLERİYLE MÜCADELE EDİYOR.

 

   Cumhuriyet Halk Partisi’nde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı konusunda büyük bir çekişme var. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Ecevit Keleş’in Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması için olanca gücüyle bastırıyor.

   Ancak, diğer aday adayı Raşit Dünya’da CHP Genel Merkezinden desteğini almış durumda. CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç Raşit Dünya’nın Sakarya Büyükşehir adayı olması için parti içindeki etkinliğini devreye soktu.

   Raşit Dünya’nın en büyük destekçileri arasında, CHP Adapazarı İlçe Başkanı Nazmi Yıldırım ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Yavuz bulunuyor. Sakarya’dan CHP Kurultay delegesi olan Ümit Usal’da Raşit Dünya’nın büyükşehir adayı olması için sürekli kulis yapıyor.

   Ümit Usal’ın, Haluk Koç’un “Sakarya Şubesi” gibi çalıştığı parti içinde sürekli dillendiriliyor. Raşit Dünya’nın Sakarya Büyükşehir adayı olarak açıklanması durumunda Ümit Usal’ın da CHP’nin Adapazarı Belediye Başkan adayı olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

   Ümit Usal ile CHP Milletvekili Engin Özkoç’un araları uzun zamandır pek sıcak değil. CHP’nin 34. Olağan Kurultayı’nda Engin Özkoç’un PM’ye girememesinde en büyük rolün Engin Usal’ın yaptığı kulisler olduğu iddia edilmişti.

   Öte yandan, CHP Sakarya İl Başkanı Yüksel Büyükakten ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Ecevit Keleş’in büyükşehire, Raşit Dünya’nın da Adapazarı’na aday gösterilmesi için çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyorlar. İlçe örgütlerinin büyük bir bölümü Ecevit Keleş’in büyükşehir adaylığını destekliyor.

   CHP’nin 34. Olağan Kurultayı’nda Ecevit Keleş’in Engin Özkoç’un aleyhine hareket etmesi, Özkoç ile Keleş arasında çok uzun süre soğuk rüzgarlar estirmişti. Keleş’in görevden alınmasının an meselesi olduğu bir anda, Ümit Usal ve Haluk Koç’un devreye girdiği ve görevden almayı genel merkezi ikna ederek engellediği de o dönemden beri parti içinde bilinen bir gerçek.

   CHP’nin ağır toplarından Gürsel Tekin’in de Raşit Dünya ismine sıcak bakmadığı öğrenildi. 2011 yılında yapılan Milletvekilliği seçimlerinde istediği sıradan aday gösterilmeyen Raşit Dünya’nın istifa etmesinden sonra Gürsel Tekin’in deyim yerindeyse Raşit Dünya’nın üstünü çizdiği ve Sakarya Büyükşehir adayı olarak gösterilmemesinde etkili olabileceği konuşuluyor. (ADATAVIR )
 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER