Kılıç'ın Seçim Kaderi

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı görevini yürüten Fevzi Kılıç'ın göreve seçildiği her kongre sonrasında seçim olması Kılıç'ın Seçim Kaderi şeklinde yorumlandı.

Kılıç'ın Seçim Kaderi

11 Mart Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldı AK Parti Sakarya 6. Olağan Kongresiyle yeniden İl Başkanı seçilen Fevzi Kılıç ile ilgili önemli bir detay dikkat çekti. Kılıç, başkanlığa seçildiği her kongrenin sonrasında ülke seçime gitti. Kılıç'ın yönettiği AK Parti Sakarya İl Teşkilatı da her seçimde Erdoğan ve AK Parti'ye en fazla desteği veren teşkilatlardan biri oldu.

AK Parti İl Kurucularından olan Fevzi Kılıç, Kurucu İl Başkanı Hasan Ali Çelik'in 3 Kasım 2002 seçimleri öncesi görevinden istifa ederek Milletvekili Adayı olmasıyla birlikte ilk kez AK Parti Sakarya İl Başkanı olarak seçildi. Partisinin ilk kez girdiği seçimlerde Sakarya Teşkilatı 6'da 6 yaparak AK Parti tarihinde Sakarya'dan en fazla milletvekilini TBMM'ye gönderdi.

7 Şubat 2015 günü yapılan kongrede Genel Merkez tarafından tek aday gösterilen Fevzi Kılıç, görevi devraldıktan tam 4 ay sonra 7 Haziran Genel Seçimleri için ekibiyle çalışmalara başladı. AK Parti'nin tek başına iktidar olamadığı ve birçok ilde milletvekili kaybettiği seçimlerde genel merkeze yine en büyük desteği Kılıç başkanlığındaki Sakarya teşkilatı verdi. AK Parti 5 Milletvekili bulundurduğu Sakarya'dan yine 5 Milletvekili çıkardı.

Son olarak geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen AK Parti Sakarya 6. Olağan Kongresinde yeniden İl Başkanlığına seçilen Fevzi Kılıç, partisinin Sakarya'daki komutanı olarak yeni bir seçime daha hazırlanıyor. MHP lideri Bahçeli'nin erken seçim çağrısına olumlu yanıt veren Erdoğan'ın 24 Haziran'da seçim yapılacağını açıklaması ülke gündemine düşerken Kılıç'ın her kongre sonrasında seçime gitmesi ise "Başkan Fevzi Kılıç'ın seçim kaderi" olarak yorumlandı.

Her kongresinde seçime giden Kılıç'ın başkanlığı boyunca girilen seçimler bunlarla sınırlı değil. 3 kez göreve gelen ve her görevi sonrasında genel seçime gidilen Kılıç, 1 Kasım 2015 Milletvekili Seçimleri ve 16 Nisan 2017 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Oylamalarında da teşkilatının başındaydı. Kılıç, bu seçimlerde de Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir puanla AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek olmuş oldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER