İshak Sarı’dan Meclis Üyelerine 37 Milyonluk Kredi Teklifi

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 3 Mart’ta yapılan meclis toplantısında basın mensuplarını dışarı çıkararak, meclis üyelerine ilginç bir teklifte bulundu. Sarı “özel bir bankadan 37 Milyon TL kredi” alınması gerektiğini söyleyerek meclis üyelerini ikna etmeye çalıştı.

İshak Sarı’dan Meclis Üyelerine 37 Milyonluk Kredi Teklifi

KAPALI KAPILAR ARDINDA KULİS

AK Parti İlçe Başkanlığı yaptığı dönemden bugüne icraatlarından çok söylemleri ile konuşulan İshak Sarı, yine çok konuşulacak bir olaya imza atarak, Mart ayı meclis toplantısında “37 milyon kredi” alınması gerektiğini savundu. Bu teklifi yapmak için basın mensuplarının ve vatandaşların çıkmasını isteyen Sarı, yaptığı teklif ile meclis üyelerini adeta şoka soktu!

İSPİROĞLU ÇEKMESİN AMA KENDİSİNE GELİNCE…

İshak Sarı’dan önce Karasu Belediye Başkanı olan Mehmet İspiroğlu’nun kredi aldığı ve Sarı’nın bu krediyi engellemek için kendi meclis üyelerine red oyu verdirdiği biliniyor. Daha önce İspiroğlu’na kredi çektirmeyen Sarı’nın aynı hamleyi yapmaya cesaret etmesi pes dedirtti.

ANKARA OLMADI

Sarı’nın meclis üyelerini ikna etme çabalarının şimdilik sonuçsuz kaldığı bilinse de, kendisinin “37 milyonluk kredi” teklifini sunarken, üyelere dert yandığı da konuşuluyor. İller Banka’sından gelen paranın kesilmemesi için 10 aydır Ankara’ya gidip geldiğini vurgulayan Sarı, Ankara’dan yeterli desteği almadığını belirterek, İller Bankası’na 45 Milyon TL’lik borcun kapanması için 37 Milyon nakit paraya ihtiyaç olduğunu vurguladığı bilgisine ulaşıldı.

ZAYIF HALKA

Yıllarca AK Parti Karasu İlçe Başkanlığı yapmış, ardından tartışmalı bir şekilde iktidar partisinden Karasu Belediye Başkanlığına seçilen şahsın, Ankara Bürokrasisinde bu konuyu çözemeyecek kadar zayıf halka oluşu, çözümü olarak  özel bankadan kredi alarak meseleyi kapatmaya çalışması kendisini daha da sıkıntıya sokacağa benziyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER