İşadamı Abdullah Mert AK Parti'den Aday Adaylığını Açıkladı

Akyazılı tanınmış İşadamı Abdullah Mert; 24 Haziran 2018 günü yapılacak Başkanlık ve Milletvekili Genel Seçimleri için gönül verdiği partisi AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Kalabalık bir ortamda açıklama yapan Mert; “Kişi sevdiğinle beraberdir’ Hadisi Şerif’ine mazhar olmak için bu yola çıktık” dedi.

 İşadamı Abdullah Mert AK Parti'den Aday Adaylığını Açıkladı

 

Sarot Termal Vadi Yüklenici ve Yabancı Yatırım Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı ve 15 Temmuz Milli İrade Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Akyazılı İşadamı Abdullah Mert; Akyazı Kılıçoğlu Düğün ve Kongre Salonu'nda gerçekleştirdiği kalabalık bir programımla; gönül verdiği partisi AK Parti’den 24 Haziran 2018 günü yapılacak Başkanlık ve Milletvekili Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Toplantı öncesinde misafirleri ile yakından ilgilenen Abdullah Mert; Akyazı protokolü ve halkından büyük teveccüh gördü. Toplantıya Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Ziraat Odası ve Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Şener Bayraktar, Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oda başkanları, mahalle muhtarları, esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Recep Yıldırım’dan sonra Akyazı’dan uzun zamandır Milletvekili çıkarılmadığının mesajının verildiği programda katılımcılar; 24 Haziran’da Akyazı’lı bir Milletvekili, onunda Abdullah Mert olarak TBMM’ye yollamak istediklerini söyledi.

 

 “Kişi sevdiğinle beraberdir”

“Kişi sevdiğinle beraberdir’ Hadisi Şerif’ine mazhar olmak için bu yola çıktık”larını ifade eden AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Abdullah Mert; “Vasfa ve şahsa değil, davaya itaat ettik. Unutmak ve unutulmak için değil millete hizmetkâr olmak için adaylığımızı açıkladık” diyerek vurgu yaptı. Ülkenin içinde bulunduğu hassas dönemde alınan seçim kararının millete, bölgeye ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını dileyen Mert;  24 Haziran seçimlerinde önceki seçimlerde olduğu gibi, en yüksek oy oranına ulaşarak halk tarafından en büyük desteğin verileceğine inandığını belirterek; “Çünkü 16 yıldır gece gündüz demeden çalışan kendisini milletin efendisi değil hizmetkarı olarak gören, hayatını milletine adayan, sadece kendi ülkesi değil tüm insanlığın ve ümmetin derdi ile dertlenen bir Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız, önderimiz ve Dünya Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı bir borç biliyorum. Sakarya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Akyazı’mız yaklaşık doksan bin nüfusu ve yetmiş bin civarı oy potansiyeli olması sebebi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilmesi gerektiğine inanıyorum. Büyüyen, modernleşen, imkânları son derece genişleyen ve hızla kalkınan ülkede Akyazı’nın da bu kalkınmadan ve büyümeden en büyük payı almasının sağlanması gereklidir. Bu da ancak içimizden bir vekil seçerek, temsil yeteneğinin en yüksek seviye çıkarılmasıyla olacağına inanıyorum. 24 Haziran seçimlerinde içinizden biri ve Akyazı’nın evladı olarak siz kıymetli hemşerilerime hizmet etmek istiyorum. Cumhurbaşkanımızın da buyurduğu gibi sizlere efendi değil hizmetkar olmaya, almaya değil vermeye geldiğimizi halka hizmet hakka hizmet inanıcı ile tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet düsturuyla çıktığımız bu yolda AK parti milletvekilliği adaylımı siz değerli hazirunun huzurunda açıklıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER