İl Yönetimi Düğmeye Bastı! O Meclis Üyeleri Disipline Sevk Edildi

Ferizli ve Karasu ilçelerinde belediyeleri zor duruma sokan meclis üyelerine karşı yaptırım kararı alındı. AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, meclis üyelerinin disipline sevk edildiğini doğruladı.

İl Yönetimi Düğmeye Bastı! O Meclis Üyeleri Disipline Sevk Edildi

Mecliste çoğunluk AK Parti’de olmasına rağmen belediye başkanlarının karşısında olan meclis üyeleri nedeniyle farklı kararların alındığı iki belediye için İl Yönetimi harekete geçiyor. Ferizli ve Karasu belediye meclisinde çatlak ses olarak nitelendirilen isimler talep doğrultusunda İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiler.


Ferizli Belediye Meclisi’nin 2 Nisan’da gerçekleştirilen toplantısında encümen ve komisyon seçimlerinde Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a rağmen bağımsız üye Ertan Ak ve MHP’li İlhan Filiz Encümen üyesi seçilmişti.


AK Parti’li 4 Meclis üyesi encümen ve komisyon seçimlerinde de bağımsız üyeler ve MHP’li meclis üyeleriyle işbirliği yaparak seçimleri partinin grup kararı alarak önerdiği isimlerin kaybetmesine neden olmuştu. AK Parti İl Disiplin Kurulu Ferizli Belediye Meclis üyeleri Murat Kahyaoğlu, Cemalettin Mal, Abdullah Efiloğlu ve Süleyman Kaçmaz ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verdi.


Ferizli Belediye Meclisi’nde, başkana karşı muhalefet ile hareket ettikleri için ihraçları istenen 4 belediye meclis üyesine, AK Partili Karasu Belediye Meclis Üyesi Adem Filizfidanoğlu’ da eklendi. Filizfidanoğlu her meclis toplantısında Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile yaşadığı tartışmalarla gündem oluyordu. Ak Parti İl Disiplin Kurulu dördü Ferizli Belediye Meclis Üyesi olmak üzere toplamda 5 meclis üyesinin ihracını görüşüp karara bağlayacak.


AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç Karasu ve Ferizli belediye meclis üyeleri için il yönetimine ihraç istemi geldiğini doğrulayarak “Partimizden seçilmiş bazı arkadaşların grup kararına uymadıkları için ihraçları istendi. Bizde yönetimde bu konuyu görüşüp İl Disiplin Kurulu’na sevk ettik. AK Parti birlik ve beraberliğe önem veren bir dava partisidir. Grup toplantılarında gerekli istişareler yapıldıktan sonra alınan kararların uygulanması gerekiyor. Disiplin kurulumuz talepleri değerlendirip, gerekeni yapacaktır” dedi

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER