Hep Birlikte 'Yeni' Hedefler İçin

AK Parti İl yönetim kurulu üyesi Diş Hekimi Halime Aykılıç Yeni  27. Dönem Milletvekilliği için aday adayı oldu. İki dönemdir il yöneticisi olan başarılı hekim Aykılıç Yeni adaylık başvuru evrakını İl Başkanı Fevzi Kılıç’a teslim etti.

Hep Birlikte 'Yeni' Hedefler İçin

AK Parti il yöneticilerinden Diş Hekimi Halime Aykılıç Yeni, görevinden istifa ederek 24 Haziran seçimlerinde vekil olmak için aday adayı oldu.

 

Başvuruların son günü olarak açıklanan 29 Nisan tarihinde AK Parti il yönetimindeki arkadaşlarının katılımı ile adaylık başvurusunu yapan Halime Aykılıç Yeni “İki dönemdir AK Parti de il yönetim kurulu üyeliği yapıyordum. Bu kez de Türkiye tarihinde oldukça öneme sahip olan 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı oldum. Allah çıktığımız yolda bizleri hedeften bir an ayırmasın. Onun yolunda olanlarla hemhal etsin. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ile Hep Birlikte Yeni Hedefler için, Güçlü büyük ve yepyeni bir Türkiye için durmak yok, çok çalışmaya devam." şeklinde duygularını ifade etti.

 

 

Halime Aykılıç Yeni’nin başvuru evrakını teslim alan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç’ta kısa bir konuşma yaparak “Halime Hanım iki dönemdir uyum içerisinde birlikte çalıştığımız bir yol , bir dava arkadaşımız. Çalışma sürecimiz boyu kendisinin bize oldukça katkıları oldu. Biz birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyduk. Şimdi de  Vekillik yolunda müracaatını yaptı. Başarılar diliyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

 

 

HALİME AYKILIÇ YENİ KİMDİR?

1976 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve Lise Öğrenimimi Sakarya’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesinden 1999 yılında Diş Hekimi olarak mezun oldu. 1999-2000 yılları arası Sultanbeyli Belediyesinde, 2000-2011 yılları arasında Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Diş Hekimi olarak çalıştı. 2000 yılından itibaren de aynı zamanda kendisine ait Diş Muayenehanesinde Diş Hekimliği yapmaya devam ediyor. 2 dönem AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunurken aynı zamanda AK Parti Sakarya EKM Başkanlığı yaptı.  Yurt içi ve yurtdışı eğitimlere katılarak sertifikalar aldı. Sakarya KADEM üyeliği ve faaliyetleri ile Sakarya KIZILAY yönetimi ve faaliyetlerim devam etmekte olan Halime Aykılıç Yeni Evli ve 2 çocuk annesi. Yabancı dil olarak  İngilizce bilmekte.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER