GÖZLER MERKEZ'DE TEŞKİLATLAR YENİLENİYOR!

İl ve İlçe kongrelerini referandum sonrasına erteleyen AK Parti’de Referandumundan istenen sonuç çıkmasının ardından bu kez gaza basıldı. Öncelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a üyelik teklifi götürmeye hazırlanan AK Parti, MKYK'da alınacak kararın ardından olağan kongre takvimi belirleyecek.

GÖZLER  MERKEZ'DE TEŞKİLATLAR YENİLENİYOR!

AK Parti tarafından Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) açıklayacağı kesin sonuçların Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a üyelik teklifinde bulunulacak. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ise (MKYK) alacağı kararla olağan kongreye gidecek.

AK Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, YSK'nın açıklayacağı kesin sonuçların Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından cumhurbaşkanının parti ile ilişiğine ilişkin hüküm doğrudan yürürlüğe girecek. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kurucusu olduğu partiden üyelik teklifi götürülecek.

PARTİ’DE BÜYÜK TEMİZLİK

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partiye üye olmasının ardından belirlenecek kongre takvimine göre öncelikle ilçe ve il kongreleri yapılacak. Referandum sonrasına bırakılan Parti içi temizlik harekatı da bu kongrelerde kendini göstermesi bekleniyor.

Parti kaynaklarının konuyla ilgili verdiği bilgilere göre bugüne kadar parti içinde uyumsuz hareketleri ile dikkat çekenler yeni dönemde görev verilmeyecek.

Özellikle il yönetimlerinin vereceği raporlar doğrultusunda ilçe kongrelerine gidilmesi bekleniyor.

 

SAKARYA’DA DURUM NE?

Referandumun ardından herkesin beklediği değişikliklerin Sakarya’da da gerçekleşeceği öğrenildi. Özellikle 3 dönem kuralı gereği aday olamayacak isimlerin dışında birçok ilçenin tamamen yenileneceği konuşuluyor.

 

GÖZLER MERKEZ İLÇE’DE

Gelen bilgilere göre teşkilat içinde kendi çıkar ve hesapları peşinde koştuğu ve 17 -25 Aralık sonrası paralel yapı le olan ilişkilerini sürdürdüğü iddia edilen isimler ile yollar tamamen ayrılacak.

Hakkında yürütülen bazı soruşturmalar olan ilçe başkanlarının dosyaları yeniden açılacağı ve bu isimlerin ve yönetimlerinin yeni dönemde partide görev alamayacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER