Geleceğin Sakarya'sı

0

Geleceğin Sakarya'sı

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı M. Fahri Sayın, Sakarya’nın ülkemizin geleceği en parlak şehirlerinin başında geldiğini ifade ederken, “Üretken, genç ve dinamik nüfusuyla Sakarya’nın gelecekte ülkemizin en önemli 4-5 şehrinden biri olacağına inanıyorum.”dedi.

30 BÜYÜKŞEHİR
M. Fahri Sayın, yaptığı yazılı açıklamada, 16 olan Büyükşehir Belediyesi sayısının 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından 30’a yükseleceğini hatırlattı. Sayın, Büyükşehir olmayı hak eden ve hızlı bir kalkınma performansı gösteren potansiyeli yüksek illerin arasında olan 30 şehrin, ülke nüfusunun yüzde 75’ini oluşturduğunu ifade ederken, “Şimdi iller arasında daha sıkı bir rekabet başlayacak. Bütün iller birbirini geçmek için uğraş verecek. Sakarya’nın şansı bu yarışta oldukça fazla. Çünkü rekabet üstünlüğü sağlayacak çok sayıda etkenimiz var. Gelecekte İstanbul, Ankara, İzmir’den sonra gelen grubun içerisinde olacağımıza inancım tam.” dedi.

SANAYİLEŞME
Gelişmiş ülkelerin ekonomileri incelendiğinde sanayi sektörünün çok önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Sayın, “İstanbul ve Kocaeli aksı bu alanda doygunluğa ulaştı. Şimdi bu aks, Sakarya ve Düzce’ye kadar dolmaya başladı. Bizler bu konuda avantajlıyız. Önceden ‘sanayi olsun da ne olursa olsun’ mantığı vardı. Ama şimdi sürdürülebilir ve çevreye saygı anlayışı ile sanayileşme planları yapılıyor. İyi ki Sakarya’da bu mantığın gelişmesinin ardından sanayileşmeye başladı diye düşünüyorum.” Diye konuştu.

ALTYAPI
Büyükşehir Bütçelerinin büyük kısmının altyapı yatırımlarına harcandığına işaret eden İnşaat Mühendisi M. Fahri Sayın, “Bu işin hem eğitimini aldım hem de şirketlerim ile birlikte çok ciddi bir deneyimim oldu. Özel sektörde olduğunuz için rekabet şartlarını göğüslemeniz ve maliyetleri minimize etmeniz gerekiyor. Dolayısıyla bir projenin en verimli ve en az maliyetle nasıl hayata geçirilebileceğini çok iyi biliyorum. Şimdi bu bilgilerimi, Allah kısmet eder Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilip, halkımızın teveccühü ile seçilirsem, Sakarya’mız yararına kullanmak istiyorum” şeklinde konuştu.

MODERN ŞEHİR
Gelişmiş şehirlerin olmazsa olmazlarının olduğunu da kaydeden Sayın, “Bugüne kadar görev yapan AK Partili Belediye Başkanlarımız Sakarya’daki hizmet çıtasını çok yükseklere çıkarttılar. Önceden çok ciddi bütçeler ve imkanlarla yapılabilecek önemli hizmetler, artık sıradanlaştı. Bu çok önemli bir başarıdır. Çok kısa sürelerde yollar yapılıyor, parklar düzenleniyor, halka her alanda belediyecilik hizmetleri başarı ile sunuluyor. Bundan sonra da yapılacak hizmetler ile artık Sakarya, çok daha hızlı lig atlayacak duruma gelecektir.” Dedi.

AK PARTİ AİLESİ
Yerel yönetimlerdeki başarıda, Başta AK Parti iktidarı olmak üzere, AK Parti Sakarya teşkilatlarının da büyük katkısı olduğunu belirten Sayın, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, tüm belediyelerin Ankara’dan aldıkları paylar, parti ayrımı yapılmaksızın adaletli bir şekilde dağıtılmaya başlandı. Muhalefet partilerinden seçilen Belediye Başkanları bile sadece bunun için Sayın Başbakanımıza defalarca kez teşekkür ettiler. Gelirleri artan Belediyeler, daha iyi hizmet vermeye başladı. Sakarya özelinde de Milletvekillerimiz ve İl Teşkilatları, büyük bir uyum içerisinde, hizmetlerin daha da fazla artması için çalıştılar. Bunun karşılığını da Sakarya’nın bilinçli seçmeni, oylarımızı artırarak verdi. Her seçimde rekorlar kırıldı. Türkiye’nin örnek teşkilatlarından olan Ak Parti Sakarya teşkilatları ve Milletvekillerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.” Diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER