Fatma Varol'dan 'Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma' Mesajı

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma VAROL, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle duygu dolu bir mesaj yayımladı. 

Fatma Varol'dan 'Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma' Mesajı

Rahat Uyuyun Aziz Şehitlerimiz! Emanetiniz Emin Ellerdedir! 

18 Mart 1915’in, Türk’ün, tarihine altın harflerle yazdığı, Çanakkale Zaferi’nin ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden, şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin haklı onurunu ve gururunun milletçe yaşandığının önemine değinen Başkan VAROL, ’’Çanakkale Zaferi, dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milleti’nin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve de Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde kahramanlık ve fedakârlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir itibar ve azmin mücadelesidir. 
Çanakkale’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ’’Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum’’ sözünü yere düşürmeyecek kahraman bir Türk Ordusu bekliyordu. İşgal ordularının ilk top atışlarında, silahlarını bırakıp kaçacağını sandıkları bu şanlı ordu; dünya tarihinin gidişatını değiştirecek vatan savunmasını başlattığında, herkes bilmeliydi ki, bu vatanın evlatları ayağa kalkmış ve kılıcını çekmişti, Türk evlatlarına da çektiği kılıcı, kullanmadan kınına sokmak asla yakışmazdı. Tarihin her evresinde, barışı ve adaleti kendisine ilke edinmiş ve paylaşmayı bilen bu toprakların aziz evlatları, giriştiği mücadelelerle de tarihe eşine az rastlanır bir destan yazmış, bu destan da, Çanakkale’yi ele geçirmek isteyenlere, Türk ulusunun 18 Mart 1915’te attığı tokadın sesi bayrağımızdaki Ay’da ve Yıldız’da yankılanmıştır. İstiklal mücadelesinin temelleri de, Conkbayırı ve Anafartalar'da atılmış, bu zaferler Kurtuluş Savaşı’nın mayası olmuştur. 
Çanakkale, bir ölüm-kalım savaşının adıdır. 
Çanakkale, bir saldırıya karşı, etten ve kemikten bir vatan savunmasının adıdır. 
Çanakkale, memleketin her köşesinden gelen çocuk yaşta gençlerin ve ana kuzularının aslana dönüştüğü yerin adıdır. 
Aziz Şehitlerimiz, size sesleniyorum: 
Temiz kanlarınız ile suladığınız vatan topraklarında rahat uyuyunuz. Emanetiniz emin ellerdedir. 
Bu duygu ve düşüncelerle ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, gözlerini kırpmadan asil kanlarını bu topraklara akıtarak ebediyete intikal eden aziz şehitlerimize Rabbim’den rahmet niyaz ediyor, tarih boyunca topraklarına her zaman sahip çıkan, Yüce Milletime şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER