Eski İl Yöneticisi Aday Adayı Oldu

Eski İl Yöneticilerinden Avukat Ayşe Özkul Erdem, AK Parti Sakarya’dan Milletvekili Aaday Adayı oldu.

Eski İl Yöneticisi Aday Adayı Oldu

AK Parti Sakarya eski İl Başkan Yardımcılarından Ayşe Özkul Erdem, Milletvekili Aday Adaylığına başvurdu. İl Başkanlığı binasında başvurusunu yapan Erdem, belgelerini Teşkilat Başkanı Serkan Cerrahoğlu’na teslim etti. Aday Adaylığı ile ilgili MedyaRota.Com’a konuşan Erdem, “Ülkemize ve ilimize daha faydalı olmak ve ipin bir ucundan tutarak vatana, millete hizmet için daha çok çalışmak için böyle bir adım attım. Nasipse olur, nasip değilse de kendi sahamızda her zaman elimizden geleni yaparak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Av. Ayşe Özkul Erdem Kimdir?

1975 Malatya doğumlu olup İlk ve ortaokulu Malatya’da, liseyi Erzurum SSK Sağlık Meslek Lisesinde derece ile bitirmiştir. 1993-1997 arasında Ankara ve İstanbul illerinde  Hemşire olarak görev yaparken aynı dönem içerisinde İstanbul- Marmara Ünv. Hukuk Fakültesi’ni okuyarak mezun olmuştur. 2000 yılında İstanbul Barosu’na bağlı Avukat olarak çalışmaya başlamış ve Hekimlik yapan eşinin görevi nedeniyle Sakarya’ya yerleşmiştir.

2011 yılında bir süre AK Parti Adapazarı Kadın Kolları yönetiminde yer almış, 15 Haziran 2012 yılında yapılan İl Kongresi ile Recep Uncuoğlu Başkanlığında, Ak Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini aktif olarak ifa etmiştir. 2014-2015 arası Seçim İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevi ile Mart 2014 Yerel Seçimleri ve Ağustos 2014’de de Cumhurbaşkanı İl Temsilcisi (Vekili) sıfatı ile Cumhurbaşkanlığı Seçimini yürütmekte görev almıştır.

Kendine ait Hukuk Bürosunda Avukatlık yapmakta olup ayrıca Sakarya Adli Yargı Bölgesinde Resmi Uzlaştırmacılık da yapmaktadır.  Noterlik Belgesi, Arabuluculuk Sertifikası ile mesleki alanlarda pek çok eğitim sertifikası olup, orta derecede İngilizce bilmektedir.

Evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER