ERDOĞAN'DAN SEFERBERLİK ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hain saldırılarıyla ilgili konuştu: Terör örgütlerini darmadağın etmek için Malazgirt, Selçuklu, Ulu Osmanlı ruhuyla, Kurtuluş Savaşı'nın azmiyle yeni bir seferlik çağrısı yapıyorum

ERDOĞAN'DAN SEFERBERLİK ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde '5 Bin Köye 5 Bin Orman Eylem Planı ve Türkiye Çınar Yılı - 2016 Projesi ile Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günlerini Kutlama Merasimi'ne katıldı. Herkesin Nevruz Bayramı'nı kutlayan Erdoğan, önemli açıklamalar yaptı:

 Tarihin en büyük ve en kanlı terör saldırı dalgalarından biriyle karşı karşıyayız. PKK ve onunla hareket etme kararı alan çok sayıda terör örgütü, DAEŞ gibi insani ve ahlaki hiçbir ölçü tanımayan saldırılarıyla ülkemizi ve milletimizi hedef almaktadır. Güvenlik güçlerimizden verdiğimiz şehitleri ve şehirlerimizdeki canlı bomba saldırılarında kaybettiğimiz masumların acısını her zerremizde hissediyoruz.

Tabii terör örgütlerinin ülkemizi kendi kanlı gündemlerine hapsetme, milletimizi yılgınlığa sürüklemek amacıyla bu eylemleri gerçekleştirdiğini çok iyi biliyoruz. Bir yandan acımızı yaşar, terörle mücadelemiz kesintisiz bir şekilde sürdürürken aynı zamanda hedeflerimizden kopmuyor projelerimizi gerçekleştirmekten de asla geri durmuyoruz.

 Devlet ve millet olarak bu terör musibetinin üstesinden mutlaka geleceğiz. Bize korkmak yaraşmaz, yakışmaz. Biz, korkuyu kortutanlardan olacağız. Terörün yeni yöntemlerine karşı biz de yeni mücadele yöntemleri geliştirerek kısa sürede neticeye ulaşacağımıza inanıyorum. Yeter ki milletimiz, sizler, birliğinizi, dayanışmanızı güçlü tutun. Terörün en büyük panzehiri budur. Bölgede istediğini elde edemeyen terör örgütleri büyükşehirlerimizdeki rastgele eylemleriyle doğrudan sivil halkımızı hedef almaya başladı.

 Buradan tüm milletime bir çağrıda bulunuyorum; teröre ve terör örgütlerine karşı bu örgütler vasıtasıyla ülkemizi terbiye etmeyenlere karşı Malazgirt ruhuyla, Anadolu Selçuklu ruhuyla, Ulu Osmanlı çınarı azametiyle, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nın azmiyle yeni bir seferlik çağrısı yapıyorum. Terör örgütlerini darmadağın etmek, mensuplarının başlarını ezmek Türkiye için kolaydır.

 Terör örgütlerine ve çeşitli kisveler altında onları destekleyen kesimlere karşı yürüttüğümüz mücadelede sürekli Batılı ülkelerin itirazlarıyla karşılaşıyoruz. Neymiş, Türkiye'de demokrasi, insan hakları ve özgürlükler konusunda sıkıntı varmış. Biz, demokrasiyi insan haklarını, özgürlükleri, Batı bize dayattığı için değil milletimiz bunlara layık olduğu için savunuyoruz.

PAÇAVRALAR SALLANIYOR
Erdoğan, "Batı'nın en son olarak mülteciler ve terör örgütleri karşısındaki ilkesiz tutumu başta olmak üzere nasıl sınıfta kaldığını gayet iyi biliyoruz. AB, Türkiye ile görüşme yapacak, sayın Başbakanımız oraya gittiği günün öncesinde toplantının yapılacağı binanın arkasına bölücü terör örgütü çadırını kuruyor ve paçavralarını asıyor. AB üyesi ülkeler, bu örgütü terör örgütü ilan etmiş. Nasıl oluyor da çadırları kurduruyor paçavralarını sallandırıyorsun? Bu dürüstlük mü? 1963'ten beri Türkiye'yi kapısında bekleten AB bu iki yüzlülüğünü halen daha devam ettiriyor.

KONVOY KEDİNİN GEÇİŞİNİ BEKLEDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın konvoyu Yıldız'daki Mabeyn Köşkü'ne girerken yola aniden bir kedi çıktı. Koruma araçları kediyi fark edince durdu. Kedi, yolun karşısına geçtikten sonra, konvoy yoluna devam etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER