Dişli ve 17 Milletvekili Hakkında Dokununulmazlık Fezlekesi Meclise Gönderildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 18 Milletvekili hakkında dokunulmazlıklarının kalkması için hazırlanan fezleke Başbakanlık tarafından TBMM'ye gönderildi.

Dişli ve 17 Milletvekili Hakkında Dokununulmazlık Fezlekesi Meclise Gönderildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli hakkında dokunulmazlığının kalkması için hazırlanan fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderildi. Hazırlanan fezleke Dişli haricinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 CHP'li ve 10 HDP'li milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını kapsıyor.

DİŞLİ'DEN İLK AÇIKLAMA MEDYAROTA'YA

Konuyla ilgili MedyaRota'ya açıklamada bulunan Genel Başkan Yardımcısı Dişli, "Konuyu şimdi duydum. Nedir bilmiyorum. Bana gelen bir bilgi yok. Bir araştırma inceleme yapayım." dedi.

İŞTE DİĞER VEKİLLER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun haricinde listede olan diğer Milletvekillerinin adı şu şekilde; HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, HDP Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk, HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, CHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER