Chp Sakarya'dan Düzce İl Başkanı Tozan'a Destek

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ayça Taşkent, yöneticiler ve yaklaşık 100 partili, önceki gün saldırıya uğrayan CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’a destek için Düzce’ye gitti.

Chp Sakarya'dan Düzce İl Başkanı Tozan'a Destek

Sakarya heyeti, Düzce’de, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal, Yakup Akkaya, Ali Özcan, Onursal Adıgüzel,  Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan’ın aralarında yer aldığı 15 milletvekili, CHP İl Başkanları, yöneticileri ve partililerle biraraya geldi. Yüzlerce CHP’li, parti il binasından Valiliğe kadar yürüdü.

CHP’li vekiller burada Vali Yardımcısı Hasan Bağcı ile görüşerek, süreçle ilgili bilgi aldı. Vekiller, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre’yi de ziyaret etti.

“BİZ KİMSEDEN KORKMUYORUZ, ZORBALAR BİZDEN KORKSUN”

Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Düzce’de yaptığı açıklamada, Tozan’a saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Saldırıyı yapan Osmanlı Torunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve 2 üyesi, bugün itibariyle tutuklandı. Bu insanların amacı, topluma korku salmak, sindirmek. Buradan hepimiz bir vücut olarak cevap veriyoruz; biz kimseden korkmuyoruz. Zorbalar bizden korksun. Biz onlar gibi zorba ve ilkel yöntemlere sahip değiliz. Bizim insanlığımız, onurumuz, inancımız var. Ve tarih ortadır ki; insanlık onuru her zaman zorbalığı yenmiştir ve yenecektir. Arkadaşımızın sonuna kadar arkasındayız, bu işin peşini bırakmayacağız.”

“CHP’Yİ ÇATIŞMA ORTAMINA ÇEKMEK İSTEYENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ”

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent de Sakarya il yönetimi, ilçe başkanları ve partililerden oluşan yaklaşık 100 kişilik bir heyetle, iki otobüs Düzce’ye geldiklerini belirterek, “Arkadaşımıza yapılmış bu saldırıyı, tüm il başkanlarına yapılmış kabul ediyoruz. Hiçbirimiz korkmuyoruz, yılmıyoruz. Burada oluşturduğumuz büyük kalabalık, partimizin gücünü ve aynı zamanda sağduyusunu ortaya koyuyor. CHP’yi çatışma ortamına çekmek isteyenlere izin vermeyeceğiz, partimiz bu kirli oyunun bir parçası olmayacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER