CHP'den Teşekkür Ziyaretleri

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent ve parti yöneticileri , 16 Nisan’daki referandumda ‘HAYIR’ tercihine destek veren ADD ve Demokrat Parti’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

CHP'den Teşekkür Ziyaretleri

CHP İl Başkanlığı, 16 Nisan halk oylamasında “hayır” tercihine destek veren STK ve siyasi partilere teşekkür ziyaretlerine başladı. CHP İl Başkanı  Ayça Taşkent, il yönetim kurulu üyeleri, ziyaretler kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği ve Demokrat Parti (DP) yönetimlerini ziyaret etti. CHP’lileri ilk ziyaretlerinde; ADD Başkanı Aslıhan Ateş ve DP İl Başkanı İsmail Ergül ve yönetimleri karşıladı.
CHP’liler ziyaretlerinde, Sn Ateş ve Sn. Ergül’e, referandumdaki desteklerinden ve demokrasiye katkı koyma çabalarından dolayı teşekkür etti. CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, 16 Nisan Referandum sürecinde iletişim kurdukları kitlelerle yakaladıkları bağı devam ettirmek istediklerini dile getirerek, “Bu yakaladığımız sinerjiyi, yakaladığımız ortak enerjiyi devam ettirmek isteriz. Bu süreçte bir araya gelmemiz çok değerliydi. Doğruların etrafında birleşerek  ”önce vatan” demenin önemini vurguladık. Bilgiye dayalı çalışmalar yaptık. Demokrasi mücadelemizi geniş kitlelere yaydık. Bu referandum sonuçları bizlere gösteriyor ki, bu ülkenin yarısı bu siyasi iklimde yaşamak istemiyor..Bu kitle ile aramızdaki bağı koparmadan, bu ülkenin geleceği için birleşebileceğimizi gördük. Dolayısıyla tam demokratik parlamenter sistem
hedefimize ulaşana kadar birlikte mücadele etmeye devam etmemiz çok önemli ve biz bu bağlamda üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER