BAŞKANLARDAN ERKEN SEÇİM İLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan erken seçim kararını MedyaRota’ya değerlendiren iktidar partisi ve muhalefet partilerinin il başkanları seçime hazır olduklarını belirtti.

BAŞKANLARDAN ERKEN SEÇİM İLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMALAR

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin dün grup toplantısında yaptığı erken seçim çıkışının ardından bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi ve akabinde 24 Haziran tarihinde erken seçim kararının açıklanmasıyla tüm Türkiye’de start veriliyor. İktidar partisi ve muhalefet partilerinin İl Başkanları da erken seçim kararını MedyaRota Haber Müdürü Talha İbil’e değerlendirdi. Üç partinin il başkanı da 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için hazır olduklarını vurgularken çalışmalara başladıklarını belirtti.

İşte İl Başkanlarının erken seçim kararıyla ilgili açıklamaları;

"HER ZAMAN SEÇİME HAZIRIZ"

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç," AK Parti teşkilatları olarak biz her zaman seçime hazırız. Gerek ilçelerimizin ana kademe, gençlik kolları, kadın kolları kongreleri gerek il kongremiz gerekse de Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleşen mitingde coşkumuz açıkça görüldü. Bizim heyecanımız üzerimizde. Sakarya teşkilatı olarak Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği verme hedefindeyiz"

"SAHADAN HİÇ AYRILMADIK"

Seçimlerin beklenenden erken bir tarihte açıklanmasıyla ilgili görüşleri de sorulan Kılıç, "Neticede alınmış bir karar var. Biz parti teşkilatları olarak her an hazır olmak zorundayız. Seçim olsun veya olmasın biz hiçbir zaman sahadan çekilmedik. 24 Haziran'da yapılacak seçim için de çalışmalarımıza start veriyoruz" ifadelerini kullandı.

“25 HAZİRAN’DA ÜLKEMİZ RAHAT BİR NEFES ALACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, “Mutluyuz. 24 Haziran’da büyük bir demokrasi şöleni olacak. 25 Haziran sabahı ülkemiz rahat bir nefes alacak. CHP olarak 3 aydır seçim çalışmalarımızı yürütüyorduk. Sakarya’da seçimlere bizim kadar hazır olan bir parti daha olduğunu düşünmüyorum. Bugün itibariyle köylere kadar giderek halka temas eden tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bunun meyvelerini de seçim sonuçları açıklandığında alacağız”

“ÜLKEMİZ ÜZERİNDEKİ BELİRSİZLİKLER ORTADAN KALKACAK”

Levent Bülbül, “Dün Genel Başkanımızın erken seçim çağrısı yapması sonucunda bugün Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımız bir araya geldi ve seçim tarihi 24 Haziran olarak belirlendi. Ülkemiz üzerindeki bazı belirsizliklerin ortadan kalkması için gerekli bir seçimdi. Biz de milletimize bu gerekliliği anlatmak için sahalarda olacağız. Türkiye için hayırlı bir seçim olacaktır. İnşallah güzel sonuçlar doğuracaktır”

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER