Babaoğlu Milli Eğitime Sert Çıktı!

Milliyetçi Hareket Partisi Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, eğitimde olan sıkıntılarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Babaoğlu Milli Eğitime Sert Çıktı!

"Sayın Hendekli Hemşerilerim,

 Bildiğiniz üzere geçen aylarda yaptığım basın toplantısında Hendek’in bir çok sorununa değindim. Bunlar arasında bana göre en önemlilerinden bir taneside ilçemizin eğitimin içerisinde bulunduğu durumdu. Tabi biz bu sorunu her zaman partiler üstü olarak gördüğümüz için her zaman yapıcı olmaya çalıştık.

Hatta benim belediye başkanlığına aday olduğum dönemde beni desteklediklerini düşündükleri, sırf farazi gerekçelerle neredeyse tüm okul müdürlerini ve müdür yardımcılarını görevden aldılar. Bu doğru değil eğitime siyaseti alet etmeyin, zarar verirsiniz dedik dinlemediler.

Cumhuriyet Okulunu yıkmayın şehrin dokusuyla oynamayın dedik tam aksini yaptılar.

İlçemize fen lisesi sosyal bilimler lisesi yada spor lisesi açtıralım dedik dinlemediler. ilçemiz büyüyor nüfusumuz artıyor ilçe merkezimizde yeni ilkokul ve ortaokula ihtiyaç var dedik kulaklarını tıkadılar.

En son eğitimde Hendeğin Sakaryanın ilçeleri arasında en son sıralarda yer alması nedeniyle ne yapabiliriz diye sivil toplum kuruluşları ve eğitimde önde gelen isimlerle konuştuğumuzda “yapılması gereken en acil işin başta ilçemizde nitelikli bir okulun açılması gerektiğini söylediler. Bizde hemen bu durumu kamuoyuyla paylaştık ve nitelikli okullar açıklanmadan yetkililerin bu konuda önlem almalarını istedik.

Hendekte onlarca akademik başarısı yüksek olan çocuklarımızın başka ilçelere illere gitmelerini önleyelim dedik başarılı öğrenci kendisi gibi olan öğrencilerin gittiği okulları tercih edeceğini belirtip  fen lisesi sosyal bilimler lisesi açılması gerekir. Ancak bu şekilde bizim ilçemiz eğitimde başarılı olabileceğini belirttik.

Fakat tüm bunlara rağmen iki gün önce açıklanan nitelikli okullar arasında hendekte sadece 30 öğrenci alan, elektirik, tesisat ve mobiya bölümleri olan ve neredeyse 4 yıllık fakültelere hiç öğrenci gönderemeyen bir okulumuzu nitelikli yaptılar.

Bizde buna tepki göstererek Hendeğimizin hakkını aramak adına kamuoyuyla bu durumu sosyal medyadan paylaşıp tepki gösterdik. Sanki Hendek’e lütufta bulunmuşlar gibi Milli Eğitim aracılığıyla “Hendektede nitelikli okul olduğunu” söyleyerek bizim görüşlerimizi çürütmeye çalıştılar.

Kardeşim siz kimi kandırmaya çalışıyorsunuz? Biz akademik liselerle meslek liselerinin bir birinden farklı olduğunu bilmiyormuyuz? Siz Hendeklileri hala aptal mı sanıyorsunuz. Neyin kurnazlığını yapıyorsunuz?

 Biz her gün onlarca başarılı çocuğumuz servislerde sürünmesin, başka yere gitmesin diyoruz. Veliler evlerini başka yere taşımasın, zorunlu göçe maruz kamasın, ilçemiz başarılı okullarıyla hem ilimizde hem de Türkiye’de söz sahibi olsun diyoruz.  Adamlar hala kıvırmanın peşindeler.Yazıklar olsun sizin Hendek’in eğitimine bakış açınıza. Hendeğimizin, Hendek halkının menfaatleri doğrultusunda bu durumu kabul etmiyor, bu zillete katlanmayacağız. Susmayacağız, her yerde bunu dile getireceğiz.

Hendek’in hakkı olan Fen lisesini istiyoruz. Nitelikli akademik lise istiyoruz. Spor lisesi istiyoruz.

Bunlar bir lütuf değildir. Hendeğin nüfusuyla aynı olan ya da hendek ten daha küçük yerlerde bu okullar olacak biz de olmayacak. Bu doğru değildir. Bu hakkaniyetli bir idari yaklaşım değildir. İlçemize bir an önce bu okullar kazandırılmalıdır. Bizler elimizden gelen tüm desteği vereceğimizi belirtir başta Vali Bey olmak üzere Kaymakamımızı ve tüm sivil toplum kuruluşlarımızı göreve davet ediyoruz.

 Hendek suçluların hapis yattığı yer değil, çocuklarımızın gençlerimizin seslerinin duyulduğu başarılarının konuşulduğu bir yer olmalıdır. Ben ve arkadaşlarım bunun için siyaset yapıyoruz. Bu duygularla hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım."

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER