16 Nisan Milli Bir Anayasa İçin Fırsat

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, günün 24 saati kapı kapı dolaşarak yeni düzenlemelerle birlikte anayasa değişikliğinin ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin neler getireceğini anlatmaya devam ediyor.

16 Nisan Milli Bir Anayasa İçin Fırsat

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte Bahçelievler Mahalle sakinlerine misafir olan Başkan Alemdar, vatandaşlardan 16 Nisan’daki referandum için EVET sözü aldı.

 

Çağ Açıp Çağ Kapatacağız

Pazar günü yapılacak olan referandumda Türkiye’nin çağ açıp, çağ kapatacağı sistem değişikliğinin oylanacağını belirten AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik “Türkiye Pazar günü çok önemli bir sistem değişikliğine gidiyor. Sandıklarda Türkiye’nin bir çağı açıp bir çağı kapatmasını oylayacağız. Bu sistem değişikliği bizim için çok önemli. Parlamenter sistem artık yürümüyor. Bu değişikliğe devlet olarak, millet olarak ihtiyacımız var.” dedi.

 

Kazanan Türkiye Olacak

 

Sistemle ilgili olarak ne AK Parti’nin ne de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir sorunu olmadığını dile getiren Çelik, “Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız şu an zaten görevleri başındalar. Bir atama yapılacağı zaman kriz ve kaoslar olmadan atamalar yapılabiliyor. Ama bundan sonraki süreçte Türkiye’de bir daha kaos oluşmasın diye sözde parlamenter olan sistemi değiştirmemiz gerekir. İnşaallah 16 Nisan akşamı sandıklar açıldığında EVET diyen herkesle birlikte kazanan Türkiye olacaktır.” diye konuştu.

 

Ülkenin Gerçek Sahipleri Karar Versin

 

İki başlı yönetim modeli yüzünden tekrarlanan sıkıntıları bir daha yaşamamak adına Pazar günü gerçekleşecek olan referandumun bu milletin geleceği açısından hayati önem taşıdığını hatırlatan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “1982’de tahakkümle yapılan ve bu milleti hiçbir zaman anlamayan Anayasa’nın yerine 

ülkenin gerçek sahipleri ve öz evlatlarının karar vereceği milli bir anayasa olabilmesi için önemli bir fırsattır.” dedi.

 

Bu Millet Doğru Kararı Sandıkta Verecek

Değişiklikte yer alan her bir maddenin ayrı bir öneme haiz olduğunu ifade eden Alemdar “1961 ve1982 Anayasalarında bu milletin yarınlarına pranga vuracak maddeler olmamış olsaydı, bugün ne PKK, ne DHKPC, ne FETÖ ne de Avrupa sesini çıkaramazdı. Biz de sistem değişikliğine ihtiyaç duymazdık. Allah’ın izniyle 16 Nisan’da bu millet; ayağındaki prangaları çözecek, Türkiye’nin önünü açacak doğru kararı Evetleriyle sandıkta verecektir." ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER