15 Temmuz'da Tanklardan İlk Kaçan Bir Kılıçdaroğlu Gördük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa Değişiklik teklifini onayladığı andan itibaren referandum hazırlıklarına start veren ve çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı, EVET için mahalle mahalle, kapı kapı gezmeye devam ediyor.

 15 Temmuz'da Tanklardan İlk Kaçan Bir Kılıçdaroğlu Gördük

Gündüz Beşköprü Mahallesi’nde site sakinlerine misafir olan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, akşam Sakarya’nın nüfusu en kalabalık mahallesi Kemalpaşa’da vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Kimse 20 Yaşında Emekli Olmayacak

Ana muhalefet partisi CHP’nin yürüttüğü kampanyaların yalanlar üzerine kurulu olduğunu ve milletin aklını bulandırmaktan başka bir amaca hizmet etmediğini belirten AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik; “Neymiş efendim? 18 yaşında milletvekili yaptıracakmışız. 2 sene sonra o milletvekilini emekli edecekmişiz. Bunlar vatandaşlara korkunç derecede yalan söylüyorlar. Milletvekilliği emekliliğine hak kazanmak için en az 2 yıl milletvekilliği yapmak gerekir ama emeklilik için onlar da aynı bizim gibi yaşı beklemek zorundalar. 60 yaşında emekli olacak varsayalım, milletvekilliği döneminin haricindeki primleri kendi cebinden ödeyerek yaşını beklemek zorunda.” dedi.

 

Yeni Sistemde Darbelere Yer Yok

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak mutabakatında 16 Nisan’da önemli bir sistem değişikliği yapılacağını hatırlatan Çelik, “16 Nisan’dan sonra yürüyen Türkiye koşacak. Çünkü daha hızlı kararlar alıp, aldığımız kararları daha hızlı hayata geçireceğiz. Sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Çıtayı ne kadar daha yükseltebiliriz diye gece gündüz demeden koşturuyoruz. Yeni sistemin neresine bakarsanız bakın içinde milli iradenin gücünü göreceksiniz. Cumhuriyet tarihimiz darbelerle dolu. Allah’ın izniyle 16 Nisan’dan sonra darbelere yer yok.” diye konuştu.

 

Tankın Önüne İlk Ben Çıkarım Diyordu

15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı bugün hiçbir siyasetçinin görevi başında olamayacağını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun darbe girişimi ile ilgili söylemlerini ve tutumunu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun 2010 yılında katıldığı bir radyo programında dile getirdiği “Darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkarım” sözlerini hatırlatan Başkan Alemdar, “Biz 15 Temmuz’da tankın önüne ilk çıkan değil, tanklardan ilk kaçan bir Kılıçdaroğlu gördük.” dedi.

 

Biz Kontrollü Bir Kaçış Görüyoruz

Alemdar, bu hainliğe kontrollü darbe demenin aymazlıktan başka bir şey olmadığını ifade ederek; “Senin milletinin başına uçaklar, helikopterler bomba yağdırırken, köprüde sokaklarda tanklar insanları ezerken sen kalkmış bu hainliğe kontrollü darbe diyorsun. Oysa biz dönüp o geceye tekrar baktığımızda senin cephende kontrollü bir kaçış, tanklar gitsin diye bir bekleyiş görüyoruz. Bu millet, darbe olunca ilk kimin meydana çıkacağını da, ilk kimin kaçacağını da çok iyi biliyor.” diye konuştu.

 

 

16 Nisan’da Millet Şahlanacak, Vesayetler Diz Çökecek

Tüm vesayetlerin 16 Nisan’da milletin de iradesiyle tamamen ortadan kalkacağını belirten Başkan Alemdar, “Bu millet 27 Mayıs 1960 darbesinden bu yana zayıf hükümetlere, koalisyonlara teslim edildi. Koalisyonların kurulması hep ordunun işini kolaylaştırdı ve her seferinde milli iradeye diz çöktürülmeye çalışıldı. 16 Nisan’da bu millet şahlanacak vesayetler diz çöküp yok olacak.” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER