Çarşamba Erenler İçin Semboldür

Kendisini yanındayız

Çarşamba Erenler İçin Semboldür

Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Esra Güniken Naz Çarşamba Pazarını gezdi. Pazar esnafı ile konuşan Esra Güniken Naz Pazarın kaldırılacağı söylentilerine de son noktayı koydu.


Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Esra Güniken Naz pazarı gezisi öncesinde Çarşamba Umum Pazarcılar Dayanışma Derneğini ziyaret etti.
Ziyarette gündem Çarşamba Pazarının kaldırılacağı söylentileri oldu. Dernek Başkanı Ömer Gürbüz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken " Bizim sizden tek isteğimiz bu pazar yerinin yerinde kalması. Burası Erenler için bir sembol,bir simge. Buraya bütün illerden gelen esnaflar var.Burası herkesin ekmek kapısı. şu anda bizim korkumuz acaba seçimlerden sonra pazarın yerinden kalkacağı söylentileri. Sürekli bu konuda fısıltılar var. Bu sorunlarımıza eğilirseniz bizi çok memnun edersiniz. Size bu yolda başarılar dileriz. Rabbim hayırlısını nasip etsin" dedi.

Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Esra Güniken Naz ise göreve gelmesi durumunda Çarşamba Pazarının yerinden kaldırılmaması için gerekli destek ve çabacağı göstereceği sözünü verdi. Esra Güniken Naz " Ben de Çarşamba pazarını çok seviyorum. Burada ticaret yapıyorum. Bu konuyu zaman Belediye Meclis toplantılarında da gündeme getirdim. Burada pazarın kaldırılmasını istemiyoruz. Şu anda böyle bir olasılık yok. Bize Allah nasip eder de göreve geldiğimizde burayı kaldırmak gibi bir düşünce içinde olmadığımızı bütün pazarcı esnafının bilmesini istiyoruz.Burası Erenler'in Sembolü.Burasının Erenler'e güzellik ve büyük katmadeğer kattığını düşünüyoruz" dedi.

Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Esra Güniken Naz ziyaretin ardından Çarşamba Pazarını gezdi. Büroşür dağıtan esnaflarla sohbet eden Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Esra Güniken Naz esnaftan ve vatandaştan büyük ilgi gördü.
Bir kadının Başkan Aday Adayı olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen pazarcı esnafı ve vatandaşlar " Kadınların da böyle bir göreve talip olması çok güzel bir şey. Kendisini yanındayız" diyerek düşüncelerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER