Zaman Gazetesi 27 yaşında

27 Yıl Dönemini Kutladı

Zaman Gazetesi 27 yaşında

3 Kasım 1986 yılında kurulan zaman gazetesi bu gün basın ile birlikte yaptığı kahvaltıda 27. yıl dönümünü kutladı. Kahvaltıya bir çok basın mensubu katılım gösterdi.Cihan Medya Dağıtım Sakarya İl Yöneticisi Fikret Altıalay konuşmasına bu sözlerle başladı:

Kuruluşumuzdan beri okuyucularımıza kaliteli haber sunmayı hedef belirledik ,930.000 ile 950.000 arasında traj’a sahibiz ve bunun yanında aksiyon dergimizlede okuyucularımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Merkezimizde barınan 20 dağıtım görevlimiz ile taraklı hariç her ilçede bayimiz bulunmaktadır. Hemen hemen 1 milyon traj ile Dünya gazete satışında ilk 50′ de olmaktan gurur duyuyoruz diye konuşmasını tamamlayarak sözü Sakarya Gazeteciler Cemiyeti (SGC) Başkanı Sezai Matur ‘ a bıraktı.

Başkan Sezai Matur:

Zaman gazetesiyle ilk olarak üniversitede karşılaştım. O günden zaman gazetesini takip etmeye başladım ve hala devam ediyorum.5.000 ile başladık ve bu gün 1 milyon olduk , çalışanlarımız bu güne kadar farklı dağıtım sistemleri ile tanıştılar. Şirketimiz ulusal olmasına rağmen yerelede önem vermekteyiz.

Gazetemizi cinayet olayları ile meşgul edip Sakaryada olan güzel haberleri göz ardı etmedik. Fikret bey 1,5 yıldır gazetemize hizmet veriyor bende 25 yıldır görevimi aksatmadan siz okuyucularımızın için çabalıyorum

Biliyorsunuz ki gündemimiz organ bağışı fakat üzücü olarak biz sakarya halkı organ bağışının en az olduğu illerden biriyiz. Sağlık İl Müdürlüğü basın danışmanı Doğan bey’de aramızda onun huzurunda’da bu işi başlatıp diğer meslek gruplarınada örnek olmalıyız diyerek sözünü tamamladı.

Sayın köşe yazarımız Abdullah Çelik:
Sakarya gazetesi 1 Mart 1943 yılında çıktığında Kocaeli isyan ederek hoşnut olmadığını beyan etti. 1947 yılında yazdığım yazılar ile Ülkü dergisinde , 1949 yılında Nedim Küpcü’nün gazetesinde okuyulara ulaştı.

Toplantının sonunda 27. yıl dönümü sebebiyle kesilen pasta ile yapılan hoş sohbetlerle son buldu

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER