SAKARYA'LI RADYO DİNLİYOR MU?

Yazılı ve görsel medyaya alışıldıktan sonra Sakarya’da radyoların durumunu siz değerli okurlarımız için araştırdık.

SAKARYA'LI RADYO DİNLİYOR MU?

Buna göre Sakarya’da yerel radyolardan haber alma sayısı oldukça düşük. Radyoların çoğu halka nüfuz edebilmek için haber verme hizmetini neredeyse yok etti ve müzik yayını yapmaya devam ediyor.

Bazı radyolar sadece müzik yayını yapıyor, bazıları toplumun farklı kesimlerine hitap etmeye çalışıyor, kimi de beklenen performans alınmadığı sebebiyle elden çıkarılmaya çalışılıyor…

Sakarya’nın radyolarını analiz ettiğimiz araştırmaya göre radyoların durumu şu şekilde;

ROMANTİK SES

Sakarya’da slow müzik yayını yapan radyo, saat başlarında RATED’e bağlı ortak haberleri de yayınlıyor. Hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi olan Romantik Ses, bazı etkinliklerde adından söz ettirmesinin yanı sıra kendine has programları ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

KEMENÇE FM

Sakarya’da en fazla dinlenenler arasında ve sadece Karadeniz müzikleri çalan radyo olma özelliğini taşıyor. Kemençe Fm’in toplumun belli bir kesimine hitap etmesi onu diğer radyolardan ayıran özelliği. Bu radyo da RATED’e bağlı ortak haber bandını saat başlarında yayınlıyor.

ADA FM

Sakarya’nın en eski radyolarından biri olma özelliğine sahip Ada FM, genellikle pop müzikler ile dinleyenlerine hitap ediyor. Müzik yayını aralarında canlı DJ’ler ve kısa kısa yaşama dair kesitler veren Ada FM, haber yayınlarını sadece RATED’in bantları ile sürdürüyor.

RADYO MEGA

Yayına başladığı günlerde İyi düzeyde bir dinleyici kitlesine sahip olan radyo mega, arabesk yayınları ile öne çıkmıştı. Daha sonra kısmen dinleyicisi sınırlanan Radyo bugünlerde de genellikle arabesk çalıyor ve bunun yanısıra pop yayınları ile gündeme dair programlarını sürdürüyor.RATED ile de haber yayınlarını devam ettiriyor.

RADYO NET

Sakarya’da müzik ve haberciliği bir arada götürmeye çalışan Radyo Net, daha çok karma müzik çalıyor. Rap’ten pop’a, özgün müzikten arabeske bir çok müzik çeşidini bu radyoda dinleyebilirsiniz. Ayrıca özel haber programları da yapıyor. Radyo Net, RATED Üyesi olarak haber bantlarını da yayınlıyor.

HÜR FM

Kısa süre önce el değiştiren Hür Fm, pop yayınlarını kesti ve islami kesime hitap eden yayınları ile dikkatleri üzerine çekti.

RADYO 264

Son günlerde akibeti belli olmayan radyolardan biri de Radyo 264. Daha önce Hilal Fm adıyla hizmet veren radyo, Hür Fm’den kısa bir süre önce el değiştirmiş ve isim değişikliğine gitmişti. Ancak yayın hayatına hızlı giren Radyo 264 çabuk sönmüşe benziyor. Spordan siyasete bir çok program düzenleyen radyonun son günlerde sadece müzik yayını yapıyor ve günün bazı saatlerinde yayını kesiliyor. İsteneni bir türlü veremeyen radyonun sahiplerinin müşteri aradığı, uygun bir müşteri bulunması halinde radyoyu derhal elinden çıkartmak istediği de konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER