KILIÇDAROĞLU CHP'LİLERİ GERİZEKALI YERİNE KOYUYOR!

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, dünkü köşe yazısında Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi seçmenini gerizekalı yerine koyduğunu ifade etti.

KILIÇDAROĞLU CHP'LİLERİ GERİZEKALI YERİNE KOYUYOR!

Özdil 'Bu fotoğraftaki mutluluk nutukta yazıyor' başlıklı yazısında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun girdiği tüm seçimleri kaybettiğini ve CHP seçmenine her defasında sonuçların başarı olarak aktarmasını eleştirdi. Yazısını, Kılıçdaroğlu'nun AYM töreninde Başbakan Binali Yıldırım ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile samimi sohbetine bina eden Yılmaz Özdil "Guguk kuşunun bu fotoğraftaki mutluluğu, Nutuk'ta, Gençliğe Hitabe'de açıkça yazıyor. Bir anlık gaflet değildir. Sekiz seçimlik dalalettir." dedi.

 

Ulusalcı Köşe Yazarı Yılmaz Özdil yazısında şu ifadelere yer verdi;

 

2009 yerel seçimini Akp kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Bizim başarısızlığımız olarak yorumlanmamalı, oylarımızı arttırdık, bizim açımızdan çok güzel bir gelişme" dedi. Ecevit kasketi taktı.
*
2010 referandumunu Akp kazandı, guguk kuşu seçmen kağıdı çıkarmayı unuttu, oy kullanamadı, "ben İstanbul'da kayıtlı olduğumu sanıyordum, talihsizlik oldu, her şeye rağmen çok olumlu sonuç aldık, iyiye işarettir, Akp çöküyor, iktidara koşuyoruz" dedi. Che Guevara beresi taktı.
*
2011 genel seçimini Akp kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Yüzde 30'un altında alırsam çeker giderim" demişti, yüzde 26 aldı, "yeni o...

 

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER