Yeni Atanan Öğretmenlere İlk İntibak Programı

İlçeye yeni atan öğretmenlerimiz şark görevine gitmeden önce Kültürel gezi programı düzenleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akyazı Belediyesi, yeni eğitim neferleri öğretmenlerin İlçeyi baştan sonra tanımalarını sağladı.

Yeni Atanan Öğretmenlere İlk İntibak Programı

Doğal güzelliklerin, Kültürel mirasın, yemyeşil doğa, tertemiz havası, suyu ve misafirperver Akyazı insanı bu gezi esnasında kendilerine eşlik eden rehberler tarafından anlatıldı. Yeni öğretmenler için ilk Kültürel geziyi de Akyazı Belediyesi Basın ve Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü düzenlemiş oldu.

 Akyazı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program kapsamında İlçemize yeni gelen öğretmenlerin yeni görev yerlerinde ve atanacakları şark görevlerinde daha kolay ve çabuk uyum sağlamaları, İlçemizi tanımaları, gelenek ve görenekleri, Doğal güzellikleri, kültürel mirası, yemyeşil doğa, tertemiz havası, suyu ve misafirperver Akyazı insanını kendilerine anlatan rehberler eşliğinde göstererek, çevre okul ve köylerinin gezdirilmesini sağlamak bunların yanında, Akyazı Belediyesinin eğitim öğretime yönelik projelerini tanıtmak amacıyla hem sosyal hem de kültürel anlam içeren geziler gerçekleştirildi.

Programın üçüncü ve son haftasında Kabakulak mahallesi, Erdoğdu mahallesi ve Balballı mahallesine de Kültürel bir gezi düzenlendi. Gezi de mahalle muhtarları ve okul müdürleri de hazır bulundu. Mahalle sakinlerinin de ilgi ile karşıladığı gezi çok verimli geçti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER