“Sanatla Üreten Kadınlar” Adlı Sergi Yapıldı

Açılışını Vali Ahmet Hamdi Nayir'in yaptığı ''Sanatla Üreten Kadınlar'' filografi sergisi Sakarya Valiliği himayesinde İl Müftülüğüne bağlı Beşköprü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından Adapazarı Kültür Merkezinde (AKM)  düzenlendi.

“Sanatla Üreten Kadınlar” Adlı Sergi Yapıldı

Adapazarı Kültür Merkezinde düzenlenen serginin açılışına Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İl Müftü Vekili Paşa Bektaş, teşkilat çalışanları, İl Göç İdaresi Müdürü Hülya Korkut ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Filografi Öğretmeni Elmas Aksu’nun yönlendirmesi ve Din Hizmetleri Uzmanı Nevin Ertem’in organizesiyle gerçekleştirilen serginin açılışını yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, sergide bulunan el emeği göz nuru 54 eseri inceleyip yetkililer ve kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

“Kadınlarımızın Eğitimi İçin Yoğun Mesai”

Özellikle Kur’an Kursları ile Aile ve Dini Rehberlik Bürolarında genç kızlar ile kadınların eğitim ve öğretimleri için yoğun mesai harcandığını ifade eden İl Müftü Vekili Paşa Bektaş, kadının eğitimi ve bilinçlendirilmesiyle ailenin daha da güçlendirilmesi yönünde adımlar atıldığını, bu serginin de verilen eğitimlerin güzel bir meyvesi olduğunu söyledi.

“Sanat Etkinliklerine Katılım Yoğun”

Kadınlar Gününden bu yana Kadınlar Günü ile ilgili bir çok farklı ve yoğun katılım sağlanan  etkinlikler gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Nayir, “Etkinlik zincirinin güzel bir halkası olarak sanata verilen değerin gösterildiği bu sergide sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

“Sanat Kadının Zarafetidir”

''Kadın denilince aklımıza sevgi gelir, merhamet gelir, saygı gelir, güzel olan bütün duygular gelir. Bunlarla birlikte kadın denilince aklımıza gelmesi gereken duygulardan bir tanesi de, zarafettir. Zarafetin de en güzel yansıdığı yer sanattır, burada bulunan ve zarafetle süslenmiş sanat eserleri ile kadınların kendilerinde olan cevherleri açığa çıkararak bizlere de bir mesaj verdiklerini düşünüyoruz. Bu sergi ile hem bize ait, kültürümüzün bir parçası olan eserlerimizin yansıtılması ve yaşatılması yönünde bir emek verildiğini hem de kadınlarımızın hayatını üretimle süslemeleri anlamında güzel bir seri oluşturulduğunu gördük. Kadınlarımız, bir çivi ve bir telden muazzam eserler ortaya çıkarmışlar. Bu etkinlikte emeği geçenlere, kıymet verenlere ve kursiyerlerimize, usta öğreticilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Tüm kadınlarımıza sağlık ve sıhhat diliyorum, gününüz bir kez daha kutlu olsun'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER