Sanatla Engelleri Aşıyorlar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlara yönelik örnek bir projeyi hayata geçirdi. Sosyal Gelişim Merkezi’nde 14 branşta eğitim alan engelliler, özel araçlarla evden alınarak, kurslarının bitiminin ardından evlerine bırakılıyor.

Sanatla Engelleri Aşıyorlar

14 BRANŞTA EĞİTİM
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayatın içinde daha fazla yer almaları noktasında desteklerini, uyguladığı projelerle sürdürüyor. Yakın zamanda gerçekleştirilen proje kapsamında, engelli vatandaşlar sabah erken saatlerinde evlerinden alınarak, Sosyal Gelişim Merkezi’ne getiriliyor. Burada okul ortamını yaşayan engelli kursiyerler, alanında uzman isimlerden takı tasarım, ahşap boyama, okuma yazma, halk oyunları, drama, resim gibi yaklaşık 14 branşta eğitim görüyor ve kurs bitiminde özel araçla evlerine bırakılıyor. Engellilerin proje sayesinde becerileri artarken, yüzleri de gülmeye başladı.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YÜZLERİ GÜLÜYOR”
Hobi kurslarında engellilerin çok mutlu olduklarını kaydeden Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Burada bir taraftan sosyalleşirlerken, diğer taraftan da bir şeyler öğrenmenin keyfini ve mutluluğunu yaşıyorlar. Engellilerimiz hastane, kamu kuruluşları veya istedikleri bir yere gitmek istedikleri zaman evlerinden alıp, işleri bittikten sonrada evlerine bırakıyoruz. Bunun yanında şimdi kurslarımıza gelen engellilerimiz için hizmet aracı alındı. Engelli kardeşlerimiz evlerinden kurs araçları tarafından alınıp, kurslarımıza getiriliyor. Yine bitiminde de evlerine bırakılıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER