Güçlü Kadınlar ‘Kadın Olma Sanatı’nı Konuştu

‘Güçlü Kadın Güçlü Türkiye’ projesinin Sakarya’daki ilk eğitim semineri gerçekleşti. Tanışma ve projenin tanıtımıyla geçen ilk programa Sakaryalı güçlü kadınlardan ilgi büyüktü. 

Güçlü Kadınlar ‘Kadın Olma Sanatı’nı Konuştu

Giz Yaşam Koçluğu Kişisel Gelişim Akademisi kurucusu ve yöneticisi Kişisel Gelişim Uzmanı Tuğba Yıldız Güçlü Kadın Güçlü Türkiye Projesini, akademinin Yaşam Koçu  Sakarya koordinatörü  Büşra İçindere ile beraber 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Sakarya'nın saygıdeğer ve güçlü kadınlarının katılımıyla Tunatan Tesislerinde gerçekleştirdi.
Gerçekleştirilen ilk programda Sakarya'nın güçlü kadınlarına Güçlü Kadın Güçlü Türkiye Projesinin nasıl meydana geldiği, bundan sonra ki süreçte yol haritasının nasıl olacağı aktarıldı. 

TİCARİ AMACI YOK 


Eğitim seminerinde konuşan Kişisel Gelişim Uzmanı Tuğba Yıldız, projenin hiç bir sponsoru olmadığını söyledi. Yıldız,” Bu projede hiç bir sponsor kabul etmiyoruz çünkü projenin ticari veya siyasi bir amacı yok. O yüzden bir kaygı duyulmaksızın toplumsal farkındalığı oluşturmak için gönülden yapılan bir proje olduğunu vurgulamak isterim” dedi.

EĞİTİM ALMAK ÖNEMLİ 


Güçlü Kadın Güçlü Türkiye isimli proje hakkında bilgilendirme yapan Sakarya Koordinatörü Büşra İçindere ,” Projenin amacı uygulanan şehirlerde şehrin güçlü kadınlarını buluşturup, mesleklerini tanıtıp, kendi projeleri ve uğraştıkları alanlar hakkında bilgi alışverişinde bulunmaları sağlamak, yardımcı olacabilecekleri konularda birbirlerine destek vermektir. Proje vesilesiyle bir araya gelen kadınlar, kadının kadına olan desteğinin en güzel örneğini gösteriyor. Proje kapsamında Tuğba Yıldız kişisel gelişim eğitim seminerleri veriyor. Eğitim seminerleri alan katılımcılar hem vizyon ve misyonlarını genişletiyor hem de şehirlerinde ki kadınlara ; kadının hangi konumda, yaşta olursa olsun eğitim alması gerektiğinin önemini vurgulayarak en güzel örnekleri oluyorlar” şeklinde konuştu.

İLK DERS ‘KADIN OLMA SANATI

eğitim semineri
Türkiye’de başarıyla yürütülen Güçlü Kadın Güçlü Türkiye projesinin Sakarya’daki ilk eğitim semineri gerçekleşti. İlk programda katılımcılara ‘Kadın Olma Sanatı’ konulu eğitim verildi. Giz Yaşam Koçluğu Kişisel Gelişim Akademisi kurucusu ve yöneticisi Kişisel Gelişim Uzmanı Tuğba Yıldız, 
Kadının dünyaya geldiğinden itibaren yaşadığı zorluklar ve sıkıntılardan bahsetti. Kadının toplumda ki yerini ve kadının aile yaşamında ki önemini vurgulayarak topluma etkisini anlattı. Kadının davasının aşk olduğunu; aşkın birçok anlama geldiğini katılımcılarıyla paylaştı.
Sakarya'nın güçlü kadınları ilk programdan ayrılırken, programda uygulanan analizlerin sonuçlarını ve diğer programları heyecanla beklediklerini dile getirdi.

eğitim semineri

eğitim semineri

seminer

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER