Fikir Sanat'ta İlk Dersi Ziyaüddin Serdar Verdi

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, 2016 bahar dönemine 19 farklı branşla start verdi. İlk dersi dünyaca ünlü düşünür Prof. Dr. Ziyaüddin Serdar yaptı.

Fikir Sanat'ta İlk Dersi Ziyaüddin Serdar Verdi

Yıl içinde yaptığı seminer dersler, uluslararası konferanslar, konserler, galalar, sergiler ve pek çok kültürel etkinlikle adından söz ettiren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi yeni döneme de hızlı başladı.

12 Mart Cumartesi günü Akademi meydanında geniş bir katılımla gerçekleşen uluslararası konferansın ardından yeni dönem kayıtlarına da başlandı.

Bilim Adamı Eleştirel Bakmalı

14 Mart Pazartesi 18.00'de Akademi'nin yeni kütüphanesinde Prof. Dr. Ziyaüddin Serdar tarafından verilen ilk derse, Akademi'nin geçen dönemki kültürel çalışmalar öğrencileri ile Sakarya Üniversitesi'nden çok sayıda akademisyen katıldı.

 "İslam, Bilim ve Kültürel İlişkiler" konulu konferansta, bilimin her şeyi öngörebileceği yargısının artık kırıldığını belirten Serdar, bilim adamının eleştirel bakabilme vasfını koruması gerektiğinin altını çizdi.

Avrupa İkircikli Bir Politika Üretiyor

Soru-cevap şeklinde ilerleyen ders İngilizce olarak yapıldı. Türkiye'deki siyasi gelişmeleri ve mülteci politikasını da yakından takip ettiğini söyleyen Prof. Ziyaüddin Serdar, Avrupa'nın ikircikli bir politika ürettiğini savundu. Türkiye'nin mültecilere kucak açmasının diğer tüm Müslüman ülkelere ve Avrupa'ya örnek olması gerektiğini belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER